Онлайн запис

Группа крові, резус-фактор

Загальна інформація про дослідження

Система АВO – основна система сумісності крові. Вона представлена ​​агглютиногенами A і B, які є глікопротеїнами і розташовані на поверхні еритроцитів, і агглютинінами альфа і бета, що відносяться до класу імуноглобулінів IgM та циркулюючих в плазмі крові. Залежно від комбінації цих агглютиногенів і аглютинінів, виділяють 4 групи крові за системою АВО.
Перша (I) група крові (найпоширеніша в європейській популяції, 42 % населення) також називається O-група, при наявності у людини такої групи крові, на поверхні еритроцитів агглютиногени A або B відсутні, в плазмі виявляються аглютиніни альфа і бета.
Друга (II) група крові (37 %) також називається A-група, на поверхні еритроцитів присутній агглютиноген A, в плазмі виявляється агглютинін бета.
Третя (III) група крові (13 % населення) також називається B-група крові, на поверхні еритроцитів присутній агглютиноген B, в плазмі виявляється агглютинін альфа.
Четверта (IV) група крові (найрідкісніша, всього 8 % населення) також називається AB-група крові, на поверхні еритроцитів присутні агглютіногени обох типів A і B, в плазмі аглютиніни альфа і бета відсутні.
Система резус також складається з декількох антигенів, головний з яких називається антиген D, або резус-фактор. Приблизно у 85 % людей на поверхні еритроцитів можна виявити резус-фактор (резус-позитивна кров).
Належність крові людини до певної групи за системою АВО і системою резус є генетично обумовленою і не змінюється протягом усього життя.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 408

Вартість: 220 грн
Термін виконання:

Разом: 220 грн
Группа крові, резус-фактор

Інтерпретація результату

Так як в основі лабораторного методу визначення груп крові лежить реакція аглютинації, то наявність в сироватці хворого специфічних білків (М-протеїну, холодових антитіл) або деяких бактерій, що перешкоджають цій реакції, може призводити до отримання хибнопозитивних або помилково негативні результати. Також прийом деяких лікарських препаратів може відображатися на результатах визначення резус-фактора. Тому особливу увагу слід приділити підготовці до тесту.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз