Онлайн запис

Дослідження урогенітального мазка (uretra, vagina, cervix)

Загальна інформація про дослідження

До складу нормальної мікрофлори сечостатевих органів жінки входить близько 40 видів бактерій. Домінуючими мікроорганізмами у жінок репродуктивного віку є молочнокислі бактерії (лактобактерії), які становлять 95 – 98 % всієї мікрофлори піхви. За рахунок продукції перекису водню і молочної кислоти лактобактерії пригнічують розмноження патогенних мікроорганізмів і створюють кислу реакцію середовища (pH = 3,8 – 4,5). Інша частина нормальної мікрофлори представлена ​​стафілококами, коринебактеріями, клебсієлами, кишковою паличкою, гарднереллами і анаеробами (бактероїдами, превотеллами, мікрококами, вібріонами роду Mobilincus, ентерококами, пептококами, пептострептококами, вейлонеллами, клостридіями, еубактеріямі, Campylobacter, фузобактеріямі і ін.). У невеликій кількості можуть зустрічатися дріжджоподібні гриби роду Candida. Якщо лактобацил стає менше, порушується баланс мікрофлори і збільшується кількість умовно-патогенних мікроорганізмів (стрептококів, стафілококів, кишкової палички і т. п.), що може призводити до дисбіозу. Дисбіоз піхви загрожує запаленням матки і її придатків, безпліддям, позаматковою вагітністю, викиднем, народженням недоношеної дитини. До його розвитку призводить недотримання правил особистої гігієни, гормональні порушення (нестача естрогенів), порушення обміну речовин, прийом антибіотиків широкого спектру дії.
Мікроскопічне дослідження мазка у жінок дозволяє напівкількісно оцінити загальну мікробну забрудненість, стан епітелію піхви, наявність і вираженість запалення (за лейкоцитарною реакцією), склад мікрофлори, а також виявити кандидоз, трихомоніаз і гонорею. Цей метод є “золотим стандартом” для діагностики бактеріального вагінозу (чутливість – 100 %). Норма мазка на флору визначається наступними показниками:
• повинен бути присутній плоский епітелій, його відсутність може бути пов’язано з атрофією епітеліальних клітин, з недоліком естрогенів або надлишком чоловічих статевих гормонів;
• кількість лейкоцитів не повинна перевищувати 15 в полі зору, їх збільшення вказує на запальний процес;
• слиз;
• палички (бацили) в мазку складають нормальну мікрофлору піхви;
• коки і диплококки – виявлення грамнегативних диплококків в мазку свідчить про гонорею;
• “ключові”, або атипові, клітини характерні для дисбактеріозу піхви;
• міцелій грибів свідчить про кандидоз;
• наявність рухливих бактерій в нативному мазку (трихомонад) характерно для трихомоніазу;
• еритроцити виявляються при кровотечах з матки, ерозіях або новоутвореннях.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 434

Вартість: 180 грн
Термін виконання:

Разом: 180 грн
Дослідження урогенітального мазка (uretra, vagina, cervix)

Інтерпретація результату

Важливо!
• Мікроскопія виділень сечостатевих органів (урогенітального мазка) є "орієнтовним" дослідженням. Для точної ідентифікації збудника і визначення його чутливості до антимікробних препаратів виконують бактеріологічне дослідження - посів матеріалу з визначенням чутливості до антибіотиків.
• У урогенітальному мазку не визначаються віруси, хламідії, мікоплазми та уреаплазми, тому для діагностики інфекцій, що викликаються цими мікроорганізмами, використовують інші методи - полімеразну ланцюгову реакцію або імуноферментний аналіз.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз