Онлайн запис

Підготовка до дослідження (кров)

Багатопрофільна клініко-діагностична медична лабораторія в Миколаєві.
<span>кров</span>

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікуючим лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів – необхідно обов’язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників в динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження в однакових умовах: в одній лабораторії, здавати кров в однаковий час доби і т.п.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.

ГОРМОНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Напередодні забору крові для визначення концентрації гормонів в крові, необхідно виключити фізичні навантаження, стресові ситуації, фізіотерапевтичні процедури, прийом лікарських засобів (за винятком випадків медикаментозного лікування за призначенням лікаря, коли рішення про скасування медикаментозного лікування приймає лікар), прийом оральних контрацептивів, вживання спиртних напоїв і жирної їжі. Безпосередньо перед дослідженням виключити куріння.

При дослідженні функції щитовидної залози в період лікування препаратами, що містять гормони щитовидної залози, дослідження проводити через 24 години після останнього прийому препарату.

ТТГ:

  • за 2-3 дні до взяття крові необхідно виключити прийом препаратів, що містять йод, а також інших препаратів які можуть призводити до завищення концентрації тиреотропного гормону: фенітоїн, атенолол, кломифен, мотилиум, метопролол, вальпроєва кислота, пропранолол, аміодарон, кальцитонін , преднізолон, морфін, похідні фенотіазину, бензеразід, аминоглютетимид, метоклопрамід, фуросемід, іодіди, ловастатин, метимазол, дифенін, рифампіцин;
  • контрольне визначення концентрації ТТГ в крові бажано проводити через 2 місяці після коригування дози препаратів, що впливають на рівень гормону;
  • з метою моніторингу концентрації ТТГ рекомендується здавати аналіз в один і той же час доби.

При дослідженні концентрації статевих гормонів у жінок репродуктивного віку на результати впливають фізіологічні чинники, cвязана зі стадією менструального циклу. Під час обстеження на статеві гормони слід вказати фазу менструального циклу. Гормони репродуктивної системи необхідно здавати строго по днях циклу:

ЛГ, ФСГ —  3-5 день циклу (щоб визначити можливість росту фолікула, ФСГ здають на 5-8 дні циклу);

Эстрадиол —  5-7 або 21-23 день циклу;

Прогестерон — 21-23 день циклу;

17-ОН-прогестерон,  ДГА — сульфат, тестостерон — 7-9 день циклу;

Пролактин —  перед дослідженням виключити пальпацію молочних залоз;

Антимюллерів гормон — 3-5 день менструального циклу.

АКТГ, кортизол – перед дослідженням необхідно 20 хвилин знаходиться в спокійному і розслабленому стані. Забір матеріалу проводяться до 9 години ранку.

Норадреналин і адреналін — за 8 днів до забору крові необхідно припинити прийом альфа-блокаторів і сацілатов.

Ангіотензин— виключити прийом естрогенів за 1-2 місяці до дослідження. Прийом діуретиків – за 3 тижні, прийом гіпотензивних препаратів – за 1 тиждень до забору крові.

Паратгормон — кров рекомендується здавати до 10 ранку.

Інсулін, С-пептид — кров здавати виключно в ранкові години.

ОНКОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ

ПСА (загальний, вільний):
  • виконується не раніше ніж через 2 тижні після масажу, пальцевого ректального обстеження простати, трансректального УЗД, біопсії, лазерної терапії, ергометрії, цисто- і колоноскопії та інших будь-яких механічних впливів на простату;
  • постхірургіческіе рівень ПСА визначається не раніше ніж через 6 тижнів після втручання.

СА-125 – більш інформативно здавати через 2-3 дня після менструації.

БІОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Показники обміну заліза — за 5 днів до здачі аналізу припинити прийом препаратів заліза.

Сечовина — за 1-2 дні до дослідження необхідно дотримуватися дієти: відмовитися від вживання багатої пуринами їжі — печінки, нирок, а також максимально обмежити в раціоні м'ясо, рибу, кава, чай. Протипоказані інтенсивні фізичні навантаження.

Холестерин, ліпідограмма — після 10-12 годинного голодування. За два тижні до дослідження необхідно скасувати препарати, що знижують рівень ліпідів в крові.

Глюкоза — виключити контрацептиви, сечогінні засоби і інші лікарські препарати, жувальну гумку, чай/кава.

Глюкозотолерантний тест:

  • проводиться тільки при наявності попередніх результатів визначення глюкози натще, без навантаження;
  • за 3 дні до обстеження пацієнту необхідно дотримуватися звичайний режим харчування з вмістом вуглеводів не менше 125-150 г на добу, виключити алкоголь, дотримуватися звичних фізичних навантажень, в період нічного голодування не можна курити;
  • перед дослідженням максимально обмежити фізичні навантаження, переохолодження і перегрівання;
  • напередодні перед дослідженням останній прийом їжі не пізніше 19.00;
  • концентрацію глюкози визначають натщесерце і через 2 години після навантаження глюкозою.

ЗАГАЛЬНОКЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Кров рекомендується здавати вранці, в період з 8 до 11 години, натщесерце.

Бажано за 1-2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене і алкоголь.

Вранці рекомендується випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.

Не слід здавати кров відразу після фізіотерапевтичних процедур, інструментального обстеження, рентгенологічного та ультразвукового досліджень, масажу та інших медичних процедур.

За 1-2 години до здачі крові утриматися від куріння, не вживати сік, чай, кава. Виключити фізичне напруження, емоційне збудження.

БАКТЕРІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Дослідження рекомендується проводити до початку антибактеріального лікування (якщо це неможливо, то не раніше, ніж через 12 годин після останнього введення препарату), рекомендовано проводити дослідження під час підйому температури, на початку появи лихоманки.

При контролі ефективності лікування дослідження проводиться через 14 днів після закінчення терапії.

ІНФЕКЦІЙНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Дослідження крові на наявність антитіл класу IgМ до збудників інфекцій слід проводити не раніше 5-7 дня з моменту захворювання, а антитіл класів IgG, IgA не раніше 10-14 дня. Це пов'язано з термінами вироблення антитіл імунною системою і появою їх у крові в діагностичному титрі.

В сумнівних випадках доцільно провести повторний аналіз через 3-5 днів.

ІМУНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

За 3-5 днів до здачі крові:
  • виключити з раціону продукти, які найчастіше викликають алергічні реакції;
  • припинити по можливості контакт з тваринами;
  • після консультації з лікарем відмовитися від прийому ліків, крім тих прийом, яких не можна переривати;
  • уникати важких емоційних і фізичних навантажень.

ГЕНЕТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Ці дослідження не вимагає особливої підготовки. Необхідно дотримуватися загальні правила підготовки до досліджень крові.

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз