Онлайн запис

Кальпротектин, кількісно

Загальна інформація про дослідження

У медичній практиці визначення кількості кальпротектіна в калі пацієнта в сукупності з клінічними проявами застосовується для діагностики запальних захворювань кишківника.
Аналіз рекомендується проводити при підозрі на запальні захворювання кишківника (виявлення у пацієнта спазмів, порушення моторики кишківника, нерегулярного стільця з домішками слизу, втрати маси тіла, лихоманки, підвищеної пітливості, загальної слабкості, підвищеної стомлюваності, артралгії, рясних виділень крові з калом, патології періанальної області (свищі, абсцеси), запорів, болю в правому нижньому квадранті живота, навколо пупка, нудоти, блювоти), при необхідності диференційної діагностики з синдромом подразненого кишківника, іншими причинами болів у животі, шлунково-кишкової кровотечі.
Вимірювання кількості кальпротектіна в зразку стільця пацієнта – це простий, неінвазивний спосіб діагностики запальних захворювань кишківника, що дозволяє лікарю відрізнити цю групу захворювань від синдрому роздратованого кишківника, при якому запалення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту відсутнє.
Кальпротектін – це білок нейтрофілів. По суті, це протеїн, пов’язаний з кальцієм. Він складає більше 60 % від загальної кількості білків, що містяться в цитоплазмі нейтрофілів. Кальпротектін вивільняється з активованих лейкоцитів, що призводить до збільшення концентрації цього протеїну в фекаліях запальних захворюваннях відповідних органів.
Запальні захворювання кишківника (ЗЗК) виникають внаслідок порушення імунної відповіді господаря і кишкової мікрофлори. Основними захворюваннями, які належать до цієї групи, є виразковий коліт і хвороба Крона, при яких може пошкоджуатися слизова оболонка будь-якого відділу шлунково-кишкового тракту. Існує спадкова схильність до виникнення ЗЗК, також пацієнти, які страждають на дану патологію, більш схильні до розвитку злоякісних новоутворень.
Існує ряд досліджень для підтвердження діагнозу запальних захворювань кишківника, але жоден з цих методів не є специфічним, і результати повинні оцінюватися фахівцем в сукупності з даними обстеження та клінічної картини. Основним в лікуванні пацієнтів, які страждають ЗЗК, є поетапна симптоматична терапія, спрямована на загоєння дефектів слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, запобігання ускладнень захворювання.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 427

Вартість: 700 грн
Термін виконання:

Разом: 700 грн
Кальпротектин, кількісно

Інтерпретація результату

Помірне підвищення рівня кальпротектіна вимагає подальшого нагляду за пацієнтом та виконання дослідження в динаміці. Сильне підвищення (з урахуванням клінічної картини) свідчить про те, що пацієнт страждає запальним захворюванням кишківника, тому потрібно цілеспрямоване обстеження і специфічна терапія. Також воно може бути наслідком наступних патологічних станів: бактеріальних і вірусних інфекцій шлунково-кишкового тракту (сальмонельоз, кампілобактеріоз, аденовіруси, ротавіруси, норовіруси), новоутворень кишківника, дивертикулів, муковісцидозу, алергії до коров'ячого молока, целіакії, кишкової кровотечі.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз