Онлайн запис

Дослідження на демодекс (вії, брови, зішкріб шкіри)

Загальна інформація про дослідження

Кліщі роду Demodex – паразитичні кліщі, що живуть близько або всередині волосяних фолікулів. На тілі людини можуть жити Demodex folliculorum і Demodex brevis, яких частіше знаходять на обличчі, біля носа, лоба, підборіддя, вій, брів. Розмір статевозрілого кліща може досягати 0,3 – 0,4 мм. Дані кліщі досить поширені і виявляються у половини дорослих людей, які в переважній більшості є носіями і не мають будь-яких клінічних проявів. За деякими даними кліщі виявляються у всіх людей старше 70 років. Кліщі передаються при прямому контакті – зіткненні волосся, брів, сальних залоз.
В основному наявність кліщів протікає непомітно. Прояви демодекозу можуть спостерігатися при придушенні функцій імунної системи, порушень обміну речовин і гормонального фону і набувати хронічного характеру. Кліщі Demodex пов’язують з появою деяких форм рожевих вугрів, рефрактерного блефарокон’юнктивіту у дітей. Клінічні симптоми демодекозу характеризуються свербіжем, запаленням, висипаннями на обличчі. При демодекозному блефариті відзначається сильне свербіння повік, що посилюється до вечора, тяжкість в очах, почервоніння і запалення повік, виділення з очей. При огляді по краю повіка спостерігається наліт, злипання вій в оточенні кірочок, можливе випадання вій, потовщення повіка, дисфункція мейбомієвих залоз, можливо приєднання кон’юнктивіту (запалення кон’юнктиви) і зниження зору в запущених випадках.
Демодекоз діагностують за допомогою мікроскопії вій. Необхідно диференціювати інші можливі причини розвитку блефариту. Лікування здійснюється за допомогою спеціальних олій, мазей, гелів для повік. При дотриманні рекомендацій лікаря вдається значно зменшити кількість кліщів і прибрати симптоми захворювання.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 436

Вартість: 280 грн
Термін виконання:

Разом: 280 грн
Дослідження на демодекс (вії, брови, зішкріб шкіри)

Інтерпретація результату

Виявлення кліща вказує на його присутність в волосяних фолікулах вій і ймовірну роль у розвитку запалення повік.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз