Загальна інформація про дослідження
Тиреоглобулін – прогормон, необхідний для подальшого синтезу тироксину (Т4) і трийодтироніну (T3). Цей білок виробляється як нормальними, так і злоякісними клітинами щитоподібної залози, яка є єдиним джерелом тиреоглобуліну в організмі. Тест на тиреоглобулін в основному використовується в якості тесту на онкомаркер, свідчить про рецидив високодиференційованих злоякісних новоутворень щитоподібної залози і використовується для контролю лікування цих захворювань.
У МЦ “ПРОТОС” визначення концентрації даного гормону виробляється за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
Інтерпретація результату
Причини позитивного результату:
• рецидив раку щитоподібної залози.
Причини негативного результату:
• одужання.
Важливо!
Дослідження характеризується високою специфічністю і чутливістю, проте має деякі обмеження. Присутність в крові антитіл до тиреоглобуліну (виявляються у 20 % пацієнтів з раком щитоподібної залози) перешкоджає реакції і може призводити до помилково негативні результати. Тому при проведенні тесту на тиреоглобулін паралельно оцінюють присутність в крові антитіл до тиреоглобуліну. Слід зазначити, що результат аналізу оцінюється в сукупності з клінічними і інструментальними даними.
Пацієнтам, схильним до високого ризику рецидиву необхідно здавати цей аналіз з певною циклічністю - з інтервалом 6 і / або 12 місяців. Для порівняння результатів і їх динаміки, рекомендується виконання аналізу в одній і тій же лабораторії.