Онлайн запис

Андростендіон

Загальна інформація про дослідження

Андростендіон – це попередник статевих гормонів тестостерону та естрону, що утворюється в клітинах Лейдіга яєчок, тека-клітинах яєчників, а також в сітчастій зоні коркової речовини надниркових залоз у людей обох статей.
Аналіз на андростендион проводиться при обстеженні пацієнток з ознаками гіперандрогенії: акне, гірсутизм (ріст волосся по-чоловічому типу: над верхньою губою, на підборідді, по білої лінії живота), зміною тембру голосу, кліторомегаліі. Найчастішими причинами такої вірілізації є: гіперпродукція андрогенів яєчниками (синдром полікістозних яєчників, гіпертекоз і андрогенсинтезуючих пухлинах) і гіпрепродукція андрогенів надниркових залоз (синдром Кушинга, аденома або карцинома наднирників), а також прийом деяких медикаментів (даназол, анаболічні стероїди) і деякі інші гормональні порушення (гіперпролактинемія, гіпотиреоз).

Визначення рівня андростендіону показано при підозрі на вроджену гіперплазію наднирників у немовлят і дітей раннього віку. Ці відносно рідкісні синдроми дефіциту ферментів синтезу стероїдних гормонів (частіше 21-бета-гідроксилази, більш рідкісний варіант – 11-бета-гідроксилази) характеризуються недостатньою продукцією альдостерону і кортизолу, але значним підвищенням рівня дегідроепіандростерона, андростендіона і тестостерону. У клінічній картині вродженої гіперплазії наднирників переважають симптоми гіперандрогенії: наявність у дитини генетично жіночої статі зовнішніх статевих структур, що мають як жіночі, так і чоловічі ознаки.
Тест характеризується високою специфічністю (наближається до 100 %), однак можлива перехресна реакція реагентів з деякими іншими андрогенами (дегідроепіандростерон-сульфатом і дигідротестостероном), що може призводити до отримання більш високих показників.
Подібно до інших статевих гормонів, велика частина андростендіона знаходиться в сироватці крові у зв’язаному стані (кон’югованого, сульфатовані, пов’язані з андроген-глобуліном), тобто неактивна. Частка активного гормону залежить від фізіологічного стану організму, прийому деяких лікарських препаратів, наявності супутньої патології. У нормі лише третина загальної кількості андростендіону присутня у вільному стані і відповідальна за ефекти, що проявляються в органах-мішенях. Дослідження дозволяє визначити загальну кількість андростендіону в сироватці крові, при цьому не оцінюється окремо активна і пов’язана фракція гормону. Крім того, ефекти андростендіона можуть модифікуватися при взаємодії цього гормону з іншими андрогенами і антиандрогенами на рівні зв’язування зі специфічними рецепторами. Тому результат тесту не завжди корелює зі ступенем вираженості клінічних проявів гіперандрогенії. Іншими словами, дослідження дозволяє оцінити концентрацію гормону, але не його біоактивність в організмі.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 41

Вартість: 340 грн
Термін виконання:

Разом: 340 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Андростендіон

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня андростендіону:
• гіперпродукція андростендіона яєчниками (синдром полікістозних яєчників, пухлина Сертоли - Лейдіга);
• гіперпродукція андростендіона наднирниками (адреногенітальний синдром, синдром Кушинга, аденома/карцинома коркової речовини);
• хвороба Альцгеймера;
• звичне невиношування вагітності.

Причини зниження рівня андростендіону:
• фізіологічне (вікове) зниження статевої функції у чоловіків;
• остеопороз.

Важливо!
• Проведення діагностичних досліджень з використанням радіоконтрастних речовин протягом 7 днів до взяття крові на дослідження.
• Рівень андростендіона залежить від часу доби: досягає максимуму вранці, а у вечірні години низький.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз