Онлайн запис

Метанефрини загальні (добова сеча)

Загальна інформація про дослідження

Метанефрини – кінцеві продукти розпаду катехоламінів: адреналіну і норадреналіну. Ці гормони викидаються в кров у відповідь на фізичне перенапруження або емоційний стрес. Вони беруть участь в передачі нервових імпульсів в головному мозку, сприяють вивільненню глюкози і жирних кислот, які використовуються в якості джерела енергії, розширюють невеликі бронхи в легенях і зіниці. Норадреналін ще і звужує кровоносні судини, що піднімає артеріальний тиск, а адреналін підвищує частоту серцевих скорочень і прискорює обмін речовин.
Після виконання своєї функції в організмі катехоламіни перетворюються в неактивні форми. Дофамін – в гомованілінову кислоту, норадреналін – в норметанефрін і ванілілміндальну кислоту, а адреналін – в метанефрин і ванілілміндальну кислоту. Як самі гормони, так і їх метаболіти потім виділяються з сечею.
Даний аналіз є набагато більш чутливим і специфічним, ніж визначення адреналіну, так як адреналін руйнується вже через кілька хвилин після вивільнення з клітин.
У нормі в сечі міститься невелика кількість вільного метанефрину, яке значно збільшується під час і після стресу. Феохромоцитома і інші нейроендокринні пухлини можуть виробляти величезні кількості катехоламінів, що підвищує їх концентрацію в крові і сечі. Катехоламіни, в свою чергу, призводять до стійкого підвищення артеріального тиску (і/або епізодами його різкого підвищення). Інші симптоми впливу катехоламінів на організм: головний біль, пітливість, нудота, тривожність і поколювання в кінцівках.
Більшість феохромоцитом локалізується в надниркових залозах. Як правило, вони доброякісні – не поширюються за межі того місця, де утворилися, хоча і продовжують повільно рости. Якщо феохромоцитому не лікувати, симптоми у міру її зростання поступово стають більш вираженими: підвищення артеріального тиску – гіпертензія – викликає ушкодження різних органів, в тому числі нирок і серця, а також збільшує ризик виникнення інфаркту та інсульту.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 45

Вартість: 570 грн
Термін виконання:

Разом: 570 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Метанефрини загальні (добова сеча)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня метанефринів:
• у пацієнтыв з раніше існуючої феохромоцитомой може свідчити про те, що лікування було недостатньо ефективним чи про те, що пухлина виникла знову;
• парагангліома або нейробластома - пухлинах нервової тканини;
• сепсис.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз