Онлайн запис

Дигідроепіандростерон – сульфат (ДГЕА-С)

Загальна інформація про дослідження

Дегідроепіандростерон-сульфат – це чоловічий статевий гормон (андроген), який міститься в крові як чоловіків, так і жінок. Він бере участь у формуванні чоловічих вторинних статевих ознак під час статевого дозрівання і може бути перетворений організмом в більш дієві андрогени (тестостерон і андростендіон), а також конвертований в жіночий гормон естроген. Синтез ДЕА-SO4 контролюється пітуітарним адренокортикотропним гормоном (АКТГ), а також іншими пітуітарними факторами.
Дегідроепіандростерон-сульфат є інформативним маркером функції надниркових залоз. Пухлини і рак наднирків, а також їх гіперплазія можуть привести до надмірного виробництва ДЕА-SO4. У чоловіків підвищення рівня цього андрогену іноді залишається непоміченим, в той час як для жінок воно небезпечне аменореей і маскулінізацією.
Надмірне виробництво ДЕА-SO4 у дітей сприяє передчасному статевому дозріванню у хлопчиків і неоднозначним зовнішнім статевим органам, підвищеному оволосінні тіла і аномальним менструальним циклом у дівчаток.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 44

Вартість: 270 грн
Термін виконання:

Разом: 270 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Дигідроепіандростерон – сульфат (ДГЕА-С)

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня дегідроепіандростерон-сульфату:
• пухлина кори надниркових залоз;
• рак або гіперплазії наднирників.

Він не є діагностичною ознакою якоїсь певної хвороби, проте вказує на необхідність подальшого обстеження для виявлення причин гормонального дисбалансу.

Причини зниження рівня дегідроепіандростерон-сульфату:
• дисфункція надниркових залоз або гіпопітуїтаризм;
• порушення, які є причиною зниження рівня пітуітарних гормонів, які, в свою чергу, регулюють виробництво і секрецію гормонів, що виробляються наднирниками.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз