Онлайн запис

Плацентарний лактоген

Загальна інформація про дослідження

Плацентарний лактоген (ПЛ) – це поліпептидний гормон, що виробляється клітинами синцитіотрофобласту і необхідний для регуляції метаболізму матері і плоду. Він з’являється в крові з 6-го тижня вагітності, і рівень його підвищується паралельно зі збільшенням маси плаценти до 34-го тижня вагітності, коли зростання плаценти припиняється. Завдяки цьому концентрація ПЛ може бути використана для оцінки маси і функції плаценти і діагностики плацентарної недостатності. Зріла плацента виробляє близько 1 г плацентарного лактогену в добу, жоден інший гормон не виробляється в людському організмі в такій кількості. У кровотік плода надходить незначна частина ПЛ.
Плацентарна недостатність є патологією вагітності, при якій порушена основна функція плаценти – доставка нутрієнтів і кисню в організм плоду. Частота цієї патології коливається від 3 % в групі здорових матерів до 25 % в групі жінок з факторами ризику плацентарної недостатності. Це основна причина затримки внутрішньоутробного розвитку плода. Показано, що концентрація ПЛ відображає масу плаценти і пов’язана з гестаційним віком плода, тому аналіз на ПЛ може бути використаний для виявлення плацентарної недостатності і ЗВУР.

Так само, як і гормон росту, ПЛ є антагоністом інсуліну. Він порушує утилізацію глюкози периферичними тканинами вагітної жінки і призводить до фізіологічної інсулінорезистентності. В результаті метаболізм матері перебудовується: периферичні тканини починають використовувати тригліцериди як джерело енергії, а надлишок глюкози може бути використаний зростаючим плодом. Таким чином, разом з іншими плацентарними гормонами ПЛ забезпечує адаптацію материнського організму до потреб плода.
Однак у деяких жінок ці метаболічні зміни при вагітності провокують серйозні порушення обміну глюкози, що призводить до гестаційного цукрового діабету (ЦД) – діабету вагітних. Гестаційний ЦД розвивається у генетично схильних жінок і зустрічається з частотою 3 – 10%. Факторами ризику захворювання є вік більше 35 років, ожиріння, гестаційний ЦД або великий плід в акушерському анамнезі, синдром полікістозних яєчників, спадковий анамнез по ЦД 2-го типу. У жінок з гестаційним ЦД підвищений ризик раннього гестозу, самовільного переривання вагітності і СД 2-го типу.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 35

Вартість: 350 грн
Термін виконання:

Разом: 350 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Плацентарний лактоген

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня плацентарного лактогену:
• гестаційний ЦД;
• трофобластична хвороба плацентарної площадки;
• багатоплідна вагітність.

Причини зниження рівня плацентарного лактогену:
• затримка внутрішньоутробного розвитку плода;
• анатомічні аномалії матки і плаценти;
• прееклампсія;
• міхурове занесення;
• хоріокарцінома.

Важливо!
Концентрація ПЛ наростає з 6-го до 34-го тижня вагітності паралельно зі збільшенням маси плаценти, тому для отримання точного результату необхідно вказати термін вагітності.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз