Загальна інформація про дослідження
Аналіз на глікірованний гемоглобін (A1c) допомагає оцінити середній вміст глюкози в крові за останні 2-3 місяці.
Гемоглобін – це білок, що знаходиться всередині червоних кров’яних клітин (еритроцитів), який переносить кисень. Існує кілька типів нормального гемоглобіну, крім того, ідентифіковано багато аномальних різновидів, хоча переважна форма – це гемоглобін А, що становить 95 – 98 % від загального гемоглобіну. Гемоглобін А підрозділяється на кілька компонентів, один з яких А1с. Частина циркулюючої в крові глюкози спонтанно зв’язується з гемоглобіном, утворюючи так званий глікірованний гемоглобін. Чим вище концентрація глюкози в крові, тим більше утворюється глікірованного гемоглобіну. З’єднавшись з гемоглобіном, глюкоза залишається “в зв’язці” з ним до самого кінця життя еритроцита, тобто 120 днів. З’єднання глюкози з гемоглобіном А називається HbA1c або A1c. Глікозильований гемоглобін утворюється в крові і зникає з неї щодня, оскільки старі еритроцити гинуть, а молоді (ще не глікірованні) займають їх місце.
Тест на гемоглобін A1c застосовується для контролю за станом пацієнтів, яким поставлений діагноз “цукровий діабет”. Він допомагає оцінити, наскільки ефективно йде регулювання рівня глюкози в процесі лікування.
Деяким пацієнтам аналіз на гемоглобін A1c призначають для діагностики діабету і переддіабетичного стану додатково до тесту на глюкозу в плазмі крові натще і тесту на толерантність до глюкози.
Отриманий показник вимірюється у відсотках. Пацієнтам, які страждають на діабет, необхідно прагнути утримувати рівень глікованого гемоглобіну не вище 7 %.
Програма лояльності
- На даний аналіз діє знижка 20% згідно програмі лояльності.
Знижки на аналізи не підсумовуються.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
Інтерпретація результату
Причини підвищення рівня глікозильованого гемоглобіну:
• преддіабет (порушення толерантності до глюкози, пов'язане з підвищеним ризиком діабету);
• цукровий діабет.