Онлайн запис

Біохімічний пакет № 15. Діабетичний скринінг (глікозильований гемоглобін, індекс НОМА)

Загальна інформація про дослідження

Аналіз на глікірованний гемоглобін (A1c) допомагає оцінити середній вміст глюкози в крові за останні 2 – 3 місяці.
Гемоглобін – білок, що знаходиться всередині червоних кров’яних клітин (еритроцитів), який переносить кисень. Існує кілька типів нормального гемоглобіну, крім того, ідентифіковано багато аномальних різновидів, хоча переважна форма – це гемоглобін А, що становить 95 – 98 % від загального гемоглобіну. Гемоглобін А підрозділяється на кілька компонентів, один з яких А1с. Частина циркулюючої в крові глюкози спонтанно зв’язується з гемоглобіном, утворюючи так званий глікірованний гемоглобін. Чим вище концентрація глюкози в крові, тим більше утворюється глікірованного гемоглобіну. З’єднавшись з гемоглобіном, глюкоза залишається “в зв’язці” з ним до самого кінця життя еритроцита, тобто 120 днів. З’єднання глюкози з гемоглобіном А називається HbA1c або A1c. Глікозильований гемоглобін утворюється в крові і зникає з неї щодня, оскільки старі еритроцити гинуть, а молоді (ще не глікірованні) займають їх місце.
Тест на гемоглобін A1c застосовується для контролю за станом пацієнтів, яким поставлений діагноз “цукровий діабет”. Він допомагає оцінити, наскільки ефективно йде регулювання рівня глюкози в процесі лікування.

Для оцінки інсулінорезистентності може бути використаний індекс HOMA-IR (Homeostasis Model Assessment of Insulin Resistance). Підвищення значень HOMA-IR відзначається при підвищенні рівня глюкози або інсуліну натще. Це відповідає підвищенню резистентності клітин і тканин до інсуліну і підвищеному ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу і серцево-судинних захворювань. Граничне значення резистентності до інсуліну, розраховане за допомогою індексу HOMA-IR, визначається як 70 – 75 перцентілі його кумулятивного популяційного розподілу.
Індекс інсулінорезистентності може бути використаний як додатковий діагностичний показник метаболічного синдрому. Метаболічний синдром є комплексом факторів ризику серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2-го типу, атеросклерозу, стеатозу печінки і деяких видів раку. В результаті розвивається комплекс метаболічних, гормональних і клінічних порушень на тлі ожиріння в результаті розвитку інсулінорезистентності.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 277

Вартість: 550 грн
Термін виконання:

Разом: 550 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз