Онлайн запис

Феритин

Загальна інформація про дослідження

Феритин – білок, в формі якого в основному запасається залізо в організмі.
Він всмоктується з їжі і потім переноситься трансферином – спеціальним білком, який утворюється в печінці. Залізо необхідне для утворення еритроцитів і є найважливішою частиною гемоглобіну – білка, що заповнює еритроцити і дозволяє їм переносити кисень від легенів до органів і тканин. Крім того, він входить до складу м’язового білка міоглобіну та деяких ферментів.
У нормі в організмі міститься 4 – 5 грамів заліза. Близько 70 % від цієї кількості становить якраз залізо, “вбудоване” в гемоглобін еритроцитів. Останнє, головним чином запасається в тканинах в складі білкових комплексів – феритину і гемосидерину, – які в основному містяться в печінці, а також в кістковому мозку, селезінці і м’язах. Хоча в крові феритин присутній в невеликих кількостях, його концентрація відображає запаси заліза в організмі.
Коли заліза починає не вистачати, наприклад в разі зменшення прийому його з їжею або частих кровотеч, організм починає використовувати резерв з тканин. Кількість феритину при цьому, відповідно, зменшується. Тривала нестача надходить заліза може призвести до анемії. Рівень феритину ж буває зниженим задовго до появи симптомів залізодефіциту і дозволяє вчасно діагностувати анемію.
З іншого боку, якщо заліза надходить дуже багато, це може призводити до його надмірного накопичення і, як наслідок, до ураження печінки, серця і підшлункової залози.
Варто зазначити, що використання різних аналізів, що відображають обмін заліза в організмі, дає більш повну і достовірну інформацію про нестачу або надлишок цього мікроелемента, ніж тільки тест на феритин.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 258

Вартість: 320 грн
Термін виконання:

Разом: 320 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+50 грн)
Феритин

Інтерпретація результату

Причини підвищення рівня феритину:
• спадковий гемохроматоз. При цьому захворюванні з їжі всмоктується занадто багато заліза, яке відкладається в різних органах, викликаючи їх пошкодження;
• множинні переливання крові, введення заліза внутрішньом'язово, призначення таблетованих препаратів заліза;
• запалення, наприклад інфекції верхніх дихальних шляхів, сечовивідних шляхів, аутоімунні захворювання. Причому підвищення феритину в гострій фазі запалення може маскувати наявний дефіцит заліза;
• гострі або хронічні захворювання печінки;
• алкоголізм;
• гемолітичні анемії: пов'язані з руйнуванням еритроцитів, B12-дефіцитна анемія, таласемія;
• гіпертиреоз - підвищення функції щитоподібної залози;
• онкологічні захворювання кісткового мозку, рак молочної залози, хвороба Ходжкіна - злоякісне новоутворення лімфоїдної тканини. Рівень феритину при цьому буде підвищено значно.

Причини зниження рівня феритину:
• дефіцит заліза, в тому числі прихований. Зниження феритину нижче 10 нг/мл, як правило, говорить про залізодефіцитну анемію;
• третій триместр вагітності. Зменшення кількості заліза в такому випадку є нормальним.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз