Загальна інформація про дослідження
Пролактин – один з гормонів, що виділяються гіпофізом – залозою, яка контролює метаболізм, а також процеси росту і розвитку організму. Пролактин необхідний для нормального розвитку молочних залоз, забезпечення лактації. Також він контролює секрецію прогестерону і гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. У крові чоловіків і невагітних жінок він зазвичай присутній в малих кількостях.
Рівень пролактину в крові зазвичай підвищується під час вагітності та в післяпологовому періоді. У вагітної жінки гормони пролактину, естрогену і прогестерону стимулюють вироблення молока. Коли мати не годує новонародженого груддю, пролактин в її крові знижується. Існує залежність між тим, як часто дитина смокче груди матері, і кількістю пролактину і грудного молока, що виробляються її організмом.
Інша причина підвищення рівня пролактину – пролактінома – виробляє пролактин пухлина гіпофіза. Вона зустрічається рідко і, як правило, не буває злоякісної. Найбільш часто така пухлина розвивається у жінок, але також буває і у чоловіків.
Значне збільшення розмірів гіпофіза і / або пухлини може призвести до посилення тиску на зоровий нерв, викликаючи при цьому головні болі і погіршення зору. До того ж це впливає на вироблення гіпофізом інших гормонів. В результаті для жінок це загрожує безпліддям, для чоловіків – частковою втратою статевої функції.
У МЦ «ПРОТОС» визначення концентрації гормонів щитовидної залози проводиться за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.
Програма лояльності
- На даний аналіз діє знижка 20% згідно програмі лояльності.
Знижки на аналізи не підсумовуються.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
Інтерпретація результату
Причини підвищення рівня пролактину:
• вагітність, період грудного вигодовування;
• нервово-психічна анорексія;
• вживання естрогенів, трициклічнихантидепресантів, опіатів, амфетамінів, препаратів, що знижують кров'яний тиск (резерпіну, верапамілу, метилдофи);
• захворювання, пов'язані з патологією гіпоталамуса;
• гіпотиреоз;
• захворювання нирок;
• інші онкологічні захворюваннях гіпофіза.
Важливо!
Вплив стресу, що виник в результаті травми, хвороби або навіть страху перед аналізом, може призводити до помірного збільшення рівня пролактину.