Онлайн запис

Індекс ПСА (PSA + fPSA)

Загальна інформація про дослідження

Склад комплексу: 2 дослідження
• Простатспецифічний антиген (ПСА) загальний
• Простатспецифічний антиген (ПСА) вільний

Простатспецифічний антиген (ПСА) є глікопротеїном, який виробляється в передміхуровій залозі. Він здебільшого секретується з сім′яної рідиною і тільки в невеликій кількості потрапляє в кров. ПСА в крові складається з двох фракцій – пов’язаної з альфа-1-хемотрипсином і вільної (незв’язаної з білком).
При новоутвореннях передміхурової залози і деяких інших захворюваннях простати зміст загального і пов’язаного ПСА в крові підвищується. Даний лабораторний тест є не діагностичним, а скринінговим. Тільки в третині випадків при підвищенні загального ПСА підтверджується діагноз “рак передміхурової залози”.

“Золотим стандартом” діагностики раку передміхурової залози є біопсія простати з гістологічним дослідженням матеріалу. Одночасне визначення загального і вільного ПСА дозволяє диференціювати рак простати і інші неракові захворювання передміхурової залози. Визначення рівня загального і вільного ПСА спільно з пальцевим обстеженням простати визначають доцільність проведення біопсії передміхурової залози для уточнення діагнозу. Метою даного скринінгового дослідження є зменшення кількості непотрібних біопсій простати.
Доцільність призначення даного тесту у пацієнтів без будь-яких симптомів залежить від наявності факторів ризику і вирішується за участю лікуючого лікаря в індивідуальному порядку.

Рак передміхурової залози є одним з найбільш часто діагностованих новоутворень у чоловіків. У світі він займає 3-4-е місце за поширеністю серед злоякісних новоутворень, а в деяких країнах Європи і Америки виходить на перші місця серед причин смерті від раку серед чоловіків старших вікових груп.

Програма лояльності

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 107

Вартість: 450 грн
Термін виконання:

Разом: 450 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Індекс ПСА (PSA + fPSA)

Інтерпретація результату

Причини підвищення загального ПСА:
• доброякісна гіпертрофія простати;
• рак передміхурової залози (близько 80 % випадків супроводжується підвищенням загального ПСА);
• простатит, травма передміхурової залози;
• імпотенція;
• недавня сексуальна активність;
• інфекція сечовивідних шляхів;
• затримка сечовипускання;
• урологічні процедури.

При рівні ПСА загального від 4 до 10 нг / мл і негативному результаті ПРО (пальцевого ректального обстеження):
співвідношення ПСА вільний / ПСА загальний <10% - високий ризик РПЖ; співвідношення ПСА вільний / ПСА загальний> 25% - низький ризик РПЖ.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз