Онлайн запис

Онкологічний пакет № 9 (чоловіча онкологічна панель: ПСА загальний, РЕА, СА-19-9, АФП)

Загальна інформація про дослідження

Загальний ПСА помірно підвищується при гіпертрофії (аденомі) простати, гострих і хронічних запальних захворюваннях передміхурової залози (простатитах), інфекціях сечовивідних шляхів, проте головна діагностична цінність цього аналізу полягає в своєчасному виявленні раку передміхурової залози.

Рак передміхурової залози є одним з найбільш поширених онкологічних захворювань у чоловіків. Особливо часто це захворювання зустрічається у чоловіків старше 50 років, у 70 % хворих він виявляється вже тільки на 3-4-й стадії. У зв’язку з цим при первинному зверненні до онколога у 70 % хворих вже спостерігається поширення пухлини в навколишні тканини або віддалені органи. Ось чому чоловікам так важливо періодично здавати аналіз на ПСА. Класичні методи виявлення раку простати – пальпація передміхурової залози через стінку прямої кишки в поєднанні з УЗД – мають обмежену чутливість і часто не дозволяють вчасно виявити пухлину, тоді як тест на ПСА уможливлює діагностику навіть ранніх, безсимптомних форм захворювання.

 

Альфа-фетопротеїн (АФП) – в організмі дорослої людини відсутній або виявляється в мінімальних кількостях. Помірне підвищення його рівня може бути викликано патологією печінки, а значне – низькодиференційованою пухлиною – це пов’язано з тим, що деякі ракові новоутворення набувають властивостей ембріональних тканин і, відповідно, здатність до синтезу білків, які характерні для ранніх етапів розвитку організму. Різке підвищення АФП переважно виявляється при раку печінки і статевих залоз.

При первинній гепатоцелюлярній карциномі підвищення АФП у половини хворих можна виявити на 1-3 місяць раніше клінічних проявів захворювання. Хоча розміри пухлини, інтенсивність росту, стадія процесу і ступінь злоякісності не пропорційні кількості альфа-фетопротеїну в крові. При прогресуючої герміногенній несеміномі (пухлини статевих залоз) визначення рівня АФП і хоріонічного гонадотропіну є важливим для оцінки шансів виживання хворих.

 

Раковий ембріональний антиген (РЕА) – це речовина білкової природи, яка використовується в лабораторній практиці як тканинний маркер онкологічних захворювань. У період внутрішньоутробного розвитку він інтенсивно синтезується в органах шлунково-кишкового тракту і виконує важливі функції, пов’язані зі стимуляцією розмноження клітин. РЕА також виявляється в тканинах органів травлення і у дорослих людей, але в значно меншій кількості.

Визначення рівня РЕА використовується для діагностики ряду злоякісних пухлин, в першу чергу раку товстої і прямої кишки. Якщо в нормі зміст РЕА дуже низький, то при онкологічному процесі він різко зростає і може досягати дуже великих значень. У зв’язку з цим його відносять до тканинних маркерів онкологічних захворювань, або онкомаркерів.

 

CA 19-9 – специфічний антиген, що продукується клітинами епітелію шлунково-кишкового тракту. Його рівень підвищується практично у всіх пацієнтів з пухлинами шлунково-кишкового тракту, особливо підшлункової залози. Синтезуючись пухлинними клітинами, СА 19-9 надходить в кровотік, що робить його ефективним маркером пухлини, що дозволяє стежити за перебігом захворювання.

Рівень онкомаркера CA 19-9 підвищений у 70 % пацієнтів з раком підшлункової залози.

Може збільшуватися його концентрація і при пухлинах інших локалізацій (колоректальний рак, рак печінки, шлунка, жовчного міхура або жовчних шляхів, яєчників), захворюваннях печінки (гепатиті, цирозі), жовчнокам’яної хвороби, панкреатиті, муковісцидозі.

Тест на СА 19-9 не використовується для первинної діагностики раку, так як не володіє достатньою чутливістю і специфічністю.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 122

Вартість: 990 грн
Термін виконання:

Разом: 990 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз