Онлайн запис

Онкологічний пакет № 10 (РЕА, СА 19-9, АФП, СА 72-4)

Загальна інформація про дослідження

Раковий ембріональний антиген (РЕА) – це речовина білкової природи, яка використовується в лабораторній практиці як тканинний маркер онкологічних захворювань. У період внутрішньоутробного розвитку він інтенсивно синтезується в органах шлунково-кишкового тракту і виконує важливі функції, пов’язані зі стимуляцією розмноження клітин. РЕА також виявляється в тканинах органів травлення і у дорослих людей, але в значно меншій кількості.

Визначення рівня РЕА використовується для діагностики ряду злоякісних пухлин, в першу чергу раку товстої і прямої кишки. Якщо в нормі зміст РЕА дуже низький, то при онкологічному процесі він різко зростає і може досягати дуже великих значень. У зв’язку з цим його відносять до тканинних маркерів онкологічних захворювань, або онкомаркерів.

 

 

CA 19-9 – специфічний антиген, що продукується клітинами епітелію шлунково-кишкового тракту. Його рівень підвищується практично у всіх пацієнтів з пухлинами шлунково-кишкового тракту, особливо підшлункової залози. Синтезуючись пухлинними клітинами, СА 19-9 надходить в кровотік, що робить його ефективним маркером пухлини, що дозволяє стежити за перебігом захворювання.

Рівень онкомаркера CA 19-9 підвищений у 70 % пацієнтів з раком підшлункової залози.

Може збільшуватися його концентрація і при пухлинах інших локалізацій (колоректальний рак, рак печінки, шлунка, жовчного міхура або жовчних шляхів, яєчників), захворюваннях печінки (гепатиті, цирозі), жовчнокам’яної хвороби, панкреатиті, муковісцидозі.

Тест на СА 19-9 не використовується для первинної діагностики раку, так як не володіє достатньою чутливістю і специфічністю.

 

 

Альфа-фетопротеїн (АФП) – в організмі дорослої людини відсутній або виявляється в мінімальних кількостях. Помірне підвищення його рівня може бути викликано патологією печінки, а значне – низькодиференційованою пухлиною – це пов’язано з тим, що деякі ракові новоутворення набувають властивостей ембріональних тканин і, відповідно, здатність до синтезу білків, які характерні для ранніх етапів розвитку організму. Різке підвищення АФП переважно виявляється при раку печінки і статевих залоз.

При первинній гепатоцелюлярній карциномі підвищення АФП у половини хворих можна виявити на 1-3 місяць раніше клінічних проявів захворювання. Хоча розміри пухлини, інтенсивність росту, стадія процесу і ступінь злоякісності непропорційні кількості альфа-фетопротеїну в крові. При прогресуючої герміногенній несеміномі (пухлини статевих залоз) визначення рівня АФП і хоріонічного гонадотропіну є важливим для оцінки шансів виживання хворих.

 

 

Раковий антиген СА 72-4 – це високомолекулярний муціноподібний глікопротеїн, який виробляється в багатьох тканинах плода і в нормі практично не виявляється у дорослої людини. Виробництво СА 72-4 збільшується практично у всіх пацієнтів із злоякісними пухлинами залозистого генезу, особливо при раку шлунка, муцинозного раку яєчників.
СА 72-4 продукується пухлинними клітинами і надходить у кров, що робить його ефективним маркером пухлини, що дозволяє стежити за перебігом захворювання.
Рівень ракових антигенів СА 72-4 може зростати також при пухлинах інших локалізацій (колоректальний рак, рак легень), захворюваннях печінки (гепатитах і цирозі), доброякісних пухлинах яєчників (кісти), запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. У зв’язку з цим аналіз на СА 72-4 не використовується при постановці діагнозу, так як він не володіє достатньою специфічністю: його підвищена концентрація практично напевно свідчить про пухлину, проте не дозволяє з упевненістю визначити, що саме це за пухлина.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 123

Вартість: 1150.00 грн
Термін виконання:

Разом: 1150.00 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз