Загальна інформація про дослідження
Полуниця багата вітамінами, наприклад вітаміном C, вітаміном A (“вітаміном краси”), фолієвою кислотою, що благотворно впливає на функції крові, пектиновими речовинами, флавоноїдами, цинком, магнієм, калієм. Вона широко використовується у виробництві кондитерської та кисломолочної продукції і при цьому має досить сильну алергенну активність. Іноді це зумовлено умовами культивування, зберігання, особливо наявністю речовин, що використовуються для обробки ягід. Крім того, полуниця сприяє підвищенню кількості гістаміну в організмі, що також може бути причиною алергії.
Алергія на полуницю, як правило, супроводжується порушенням функції травної системи (хейліт, гастрит, коліт, гастроентерит, синдром подразненого кишечника), шкірними проявами (атопічний дерматит, кропив’янка, набряк Квінке) та рідше порушеннями функції дихальної системи (алергічний риніт).
Виконання аналізу безпечне для пацієнта порівняно зі шкірними тестами (in vivo), оскільки унеможливлює контакт з алергеном. Крім того, прийом антигістамінних препаратів та вікові особливості не впливають на якість та точність дослідження.