Загальна інформація про дослідження
Полин – багаторічна трав’яниста рослина висотою до 1 м, сріблясто-сіруватого кольору, сімейства складноцвітих. Має дуже сильний своєрідний аромат. Росте в європейській частині Росії, крім північних районів, на Кавказі, в Західному Сибіру, Казахстані, Середній Азії, біля житла, біля доріг, на пасовищах, по пустирях, у посівах, на луках, по лісових галявинах у степовій, лісостеповій, рідше лісових зон. Цвіте у червні – серпні.
Основні симптоми алергії проявляються з боку слизових оболонок очей, носа, верхніх та нижніх дихальних шляхів. Найбільш вираженими будуть прояви з боку слизової очей та носа – ринокон’юнктивальний синдром. Спочатку симптоми алергії можуть виражатися у вигляді печіння і сверблячки під віками, почервонінням і сльозотечею, відчуттям піску або сторонніх предметів в області очей, світлобоязни. Формуються також симптоми риніту, що характеризуються сильною закладеністю носа, чхання, виділенням прозорого слизу. Дуже небезпечний поліноз із симптомами набряку Квінке – сильний набряк гортані з нападами задухи, втратою свідомості та непритомністю. Рідко уражається шкіра чи травний тракт. Алергічні реакції від переробки деревини, соку або продуктів, що містять соснове дерево, можуть призвести до контактного дерматиту будь-якої пори року.
У всіх випадках алергічних реакцій на полин в крові визначаються високі рівні специфічно опосередкованих IgE. Кількісне визначення специфічних IgE-антитіл дозволяє оцінити взаємозв’язок між рівнем антитіл та клінічними проявами алергії. Низькі значення цього показника вказують на низьку ймовірність алергічного захворювання, тоді як високий рівень має високу кореляцію із клінічними проявами захворювання. При виявленні високих рівнів специфічних IgE можна передбачити розвиток алергії у майбутньому та яскравіший прояв її симптомів. Однак концентрація IgE у крові нестабільна. Вона змінюється з розвитком захворювання, з кількістю дози алергенів, що отримується, а також на тлі лікування. Рекомендується повторити дослідження при зміні симптомів і при контролі лікування. Про необхідність повторного дослідження потрібно консультуватися з лікарем.