Загальна інформація про дослідження
Кліщі домашнього пилу – одна з найчастіших причин бронхіальної астми, алергічного риніту та кон’юнктивіту, атопічного дерматиту. Вони можуть знаходитися в матрацах, килимах і т. п. Як правило, вони харчуються омертвілими частинками шкіри, які людина втрачає щодня. Продуктами життєдіяльності кліщів є травні ензими: білки Derf1 та Derp1, що сприяють руйнуванню клітин людської шкіри, якою харчуються кліщі.
Основні алергени домашнього пилу – кліщі сімейства Pyroglyphidae. До нього відноситься кліщ Dermatophagoides farinae, наявність алергічної реакції до якого і виявляє цей тест.
Ці речовини потрапляють в організм інгаляційно, при підвищеній концентрації пилу в повітрі або при зіткненні з виробами, в яких може бути алерген (одяг, подушки, ковдри тощо). Імовірні такі симптоми алергії: почервоніння (гіперемія), шкірні висипання, свербіж, припухлості та набряки шкіри, почервоніння та печіння слизової очей, сльозотеча, набряк повік, чхання, кашель, задишка, бронхоспазм.
Виконання цього дослідження безпечне для пацієнта порівняно зі шкірними тестами (in vivo), оскільки виключає контакт з алергеном. Крім того, прийом антигістамінних препаратів та вікові особливості не впливають на якість та точність аналізу.