Загальна інформація про дослідження
Яєчний білок – найалергенніший компонент яєць, який є частою причиною харчової алергії у дітей раннього віку, зазвичай викликаючи атопічний дерматит. Яйця широко використовуються в кулінарії, в медицині багато вакцин виготовляють на основі курячих ембріонів.
Вживання в їжу яєць або страв, до складу яких вони входять, може призводити до різних за силою проявів, від місцевих до системних. Для алергічної реакції необов’язково наявність великої кількості речовини.
Симптомами непереносимості яєць зазвичай є почервоніння та свербіж шкіри, ангіоневротичний набряк, ринокон’юнктивіт, набряк гортані, кашель та бронхоспазм, нудота, блювання, біль у ділянці живота та діарея.
Слід пам’ятати, що яйця можуть входити до складу різних продуктів, наприклад макаронів, сосисок, деяких хлібобулочних виробів, ковбас, морозива, різних напівфабрикатів. На перший погляд наявність у них яєць неочевидна, проте на нього вказують такі інгредієнти у складі, як лецитин, альбумін, лізоцим, коагулянт, загусник, емульгатор, вітелін, глобулін.
Виконання аналізу безпечне для пацієнта порівняно зі шкірними тестами (in vivo), оскільки унеможливлює контакт з алергеном. Крім того, прийом антигістамінних препаратів та вікові особливості не впливають на якість та точність дослідження.