Онлайн запис

Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgA

Загальна інформація про дослідження

Chlamydia trachomatis, IgA, – це антитіла (імуноглобуліни, фактори імунітету), які виробляються при хламідійній інфекції в гострий період її розвитку.
Хламідії – це різновид бактерій, які класифікуються як внутрішньоклітинні паразити.
Захворювання у людини викликають чотири види хламідій, одним з них є Chlamydia trachomatis. Цей вид має декілька різновидів (серотипів), кожний з яких схильний до ураження того або іншого органу. Chlamydia trachomatis інфікує певні види клітин, що покривають слизову оболонку сечівника, внутрішню поверхню шийки матки у жінок, задню стінку глотки, слизову оболонку прямої кишки, кон’юнктиви очей, а також дихальних шляхів у дітей в перші місяці їх життя.
Інфікування хламідіями відбувається в результаті прямого контакту слизових оболонок з збудником, зазвичай під час незахищеного статевого акту. Дитина може заразитися під час проходження родових шляхів.
Інкубаційний період від моменту зараження до появи перших симптомів захворювання триває від 7 до 20 днів і більше.
У жінок хламідійна інфекція найчастіше протікає у вигляді запалення каналу шийки матки, звідки воно переходить в порожнину матки і маткові труби. Запалення маткових труб (сальпінгіт) є найпоширенішим ускладненням хламідіозу і може призводити до непрохідності маткових труб і в підсумку до безпліддя або трубної (позаматкової) вагітності.
У чоловіків хламідіоз може бути присутнім як запалення сечовипускального каналу (уретрит), сім’явивідних проток (епідидиміт). У деяких випадках запалюється передміхурова залоза (простатит).
При статевих контактах хламідійна інфекція може викликати гостре запальне захворювання – венеричну лімфогранулему. У міру розвитку захворювання збільшуються лімфатичні вузли і порушується самопочуття. Надалі можуть виникати ускладнення, пов’язані зі змінами в статевих органах і прямій кишці.
Інфікування хламідіями супроводжується появою в організмі антитіл (імуноглобулінів): IgМ, IgA, IgG. Продукція кожного з них пов’язана з певною стадією інфекційного процесу, так що по їх появі і кількості в крові можна судити про стадію захворювання.
Антитіла класу IgA служать показниками гострої або загострення хронічної інфекції. Вони забезпечують місцевий імунітет в слизових оболонках, де спостерігається їх максимальна концентрація. Це перешкоджає більш широкому поширенню хламідій в організмі. IgA виявляються в крові через 10-15 днів після первинного впровадження Chlamydia trachomatis. Надалі, після закінчення певного часу, їх концентрація знижується. Якщо захворювання набуває хронічної форми, їх рівень залишається високим протягом тривалого часу.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 649

Вартість: 280 грн
Термін виконання:

Разом: 280 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз