Загальна інформація про дослідження
Одним із різновидів харчової алергії є непереносимість риби.
Морська риба більш алергенна, ніж річкова. При цьому алергени риби не руйнуються при термічній обробці, тому алергію може викликати риба, яка приготована будь-яким способом.
Лосось належить до сімейства Salmonidae, до нього також входять харіус, форель та білуга. Встановлено, що за наявності харчової алергії лосось прояви алергічних реакцій можуть залежати від ступеня обробки риби. Так, консервований лосось втрачає певні білкові зони порівняно з сирими та вареними екстрактами. При високому рівні сенсибілізації можливий розвиток важких реакцій аж до анафілактичних, якщо вживані продукти готувалися в кулінарному жирі, що багаторазово використовується, або якщо посуд і контейнери використовувалися раніше для обробки риби, а іноді і під час відвідування приміщень, в яких готують рибу.
Алергія на лосось, як правило, супроводжується порушенням функції травної системи (хейліт, гастрит, коліт, гастроентерит, синдром подразненої кишки), шкірними проявами (атопічний дерматит, кропив’янка, набряк Квінке) та рідше порушеннями функції дихальної системи (алергічний риніт, бронхіальної астми).
Виконання аналізу безпечне для пацієнта порівняно зі шкірними тестами (in vivo), оскільки унеможливлює контакт з алергеном. Крім того, прийом антигістамінних препаратів та вікові особливості не впливають на якість та точність дослідження.