Загальна інформація про дослідження
Основний учасник алергічної реакції негайного типу (1 типу) – імуноглобулін класу Е (IgE). Для кожного алергену існує специфічний імуноглобулін Е. Метою даного тесту є визначення алергічної реакції до апельсину.
Один із варіантів харчової алергії – це алергія на цитрусові, до яких належать лимон, апельсин, лайм, клементина, грейпфрут, кумкват, мандарин та ін.
Апельсини (плід апельсинового дерева Citrussinensis) – найпоширеніші представники цитрусових, сильні алергени. Завдяки наявності в апельсинах вітамінів, пектинів та інших біологічно активних речовин, вони використовуються для профілактики гіповітамінозів, захворювань печінки, судин та серця. Шкірка цього фрукта, крім загальновідомого господарського застосування на цедру, настої, варення тощо, додається при приготуванні різних лікерів та апельсинової олії.
Алергія на апельсин, як правило, проявляється порушенням функції травної системи (хейліт, гастрит, коліт, гастроентерит, синдром подразненої кишки), шкірними проявами (атопічний дерматит, кропив’янка, набряк Квінке) та рідше порушеннями функції дихальної системи (алергічний риніт, бронхіт).
Виконання аналізу безпечне для пацієнта порівняно зі шкірними тестами (in vivo), оскільки унеможливлює контакт з алергеном. Крім того, прийом антигістамінних препаратів та вікові особливості не впливають на якість та точність дослідження.
Кількісне визначення специфічних IgE-антитіл дозволяє оцінити взаємозв’язок між рівнем антитіл та клінічними проявами алергії. Низькі значення цього показника вказують на низьку ймовірність алергічного захворювання, тоді як високий рівень має високу кореляцію із клінічними проявами захворювання. При виявленні високих рівнів специфічних IgE можна передбачити розвиток алергії у майбутньому і яскравіший прояв її симптомів. Однак концентрація IgE у крові нестабільна. Вона змінюється з розвитком захворювання, з кількістю дози алергенів, що отримується, а також на тлі лікування. Рекомендується повторити дослідження при зміні симптомів і при контролі лікування. Про необхідність повторного дослідження потрібно консультуватися з лікарем.