Загальна інформація про дослідження
Реакції у дітей, як і у дорослих, можуть бути як істинно алергічними, так і псевдоалергічними, які клінічно проявляються схоже, але відрізняються механізмами розвитку та підходами до профілактики та лікування. Особлива увага приділяється реакціям гіперчутливості негайного (анафілактичного, реагінового, IgE-пов’язаного) типу, які задіяні при багатьох алергічних хворобах, у тому числі у випадках тяжкої анафілаксії. При такому типі алергічних реакцій можна виявити провокуючі алергени або виключити сенсибілізацію до них за допомогою визначення специфічних антитіл IgE в сироватці крові. Однак необхідно враховувати, що підвищення рівня IgE-антитіл може вказувати на існуючу сенсибілізацію організму, що не супроводжується видимими клінічними симптомами, а отже, може не вимагати повного виключення важливого для дитини харчового продукту. Однак це має вирішуватися лише лікарем.
У цьому дослідженні визначаються IgE-антитіла до респіраторних та харчових алергенів, до яких найчастіше спостерігається гіперчутливість у дитячому віці.
Виявлення причинно-значущого алергену дозволяє вжити адекватних заходів щодо обмеження або повного виключення контакту з ним, що в більшості випадків значно покращує стан хворого. При реакціях гіперчутливості до деяких інгаляційних алергенів (наприклад, пилок берези, лугових та бур’янів, а також кліщів домашнього пилу) можливе застосування алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ) після 5-річного віку.
Результати даного аналізу повинні інтерпретуватися з наступним складанням рекомендацій лише лікарем-алергологом з урахуванням клінічних симптомів, індивідуальних особливостей пацієнта, анамнезу його захворювання та інших важливих параметрів.