ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

Вірус герпесу 1, 2 типів (Herpes simplex), антитіла IgМ

Код: 578
Термін виконання, днів: 2
360 грн

Загальна інформація про дослідження

Найчастіше зустрічаються перший і другий типи вірусу (HSV). Вони є заразними і сприяють утворенню на слизових оболонках маленьких бульбашок (везикул), які лопаються, утворюючи відкриті ранки. При HSV-1 бульбашки з’являються в основному навколо рота і в ротовій порожнині, тоді як HSV-2 зазвичай вражає ділянки в районі геніталій.
Вірусом простого герпесу можна заразитися через шкірний контакт, при зіткненні з везикулами, а іноді навіть за відсутності видимих ​​уражень вірусом.
Статевим шляхом найчастіше передається HSV-2, однак і зараження герпесом HSV-1 може відбутися, наприклад, через оральний секс. За даними ВООЗ, від 50 % до 80 % дорослого населення розвинених країн інфіковано герпесом 1-го типу і близько 20 % – герпесом 2-го типу. Оскільки симптоми часто малопомітні, 90 % інфікованих вірусом герпесу HSV-2 можуть навіть не підозрювати про інфекцію.
У разі первинного інфікування на місці зараження через два тижні зазвичай утворюються бульбашки, які, як правило, проходять через чотири тижні. Вони з’являються на статевих органах, навколо ануса, на сідницях або на стегнах, після чого можуть лопатися. Крім того, можлива поява симптомів, що нагадують грип, наприклад ознобу і болю в горлі.
Однак бульбашки при герпесі утворюються не завжди. Іноді прояви хвороби бувають настільки слабкими, що залишаються непоміченими або помилково приймаються за щось інше, наприклад за укуси комах або за алергію. Після потрапляння інфекції в організм і її поширення вірус герпесу знаходиться в латентній формі. При стресі або інших захворюваннях, що призводять до зниження імунітету, він може активізуватися заново. У більшості випадків простий герпес не є небезпечним для здоров’я, проте він може викликати важкі захворювання: неонатальний герпес (якщо дитина заразиться при пологах від матері, інфікованої генітальним герпесом) і енцефаліт. Вони здатні привести до серйозних невиліковних неврологічних захворюваннь і навіть до смерті.
Існують противірусні препарати, які пригнічують поширення герпесу, а також вкорочують тривалість гострої фази вірусної інфекції та пом’якшують симптоми хвороби.
Для боротьби з інфекцією виробляються антитіла. Утворення антитіл IgM починається через кілька днів після первинного інфікування, вони можуть визначатися в крові протягом декількох тижнів.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.