Вірус герпеса 3 типу (Variсella Zoster), антитіла IgА
Код: 588
Термін виконання, днів: 7
380 грн
Загальна інформація про дослідження
Вірус вітряної віспи (Varicella Zoster Virus, VZV) викликає у людини дві хвороби: вітряну віспу і оперізуючий лишай (оперізуючий герпес).
Вітряна віспа розвивається, коли вірус вперше потрапляє в організм людини. Зазвичай це трапляється в дитинстві (тому вітрянка традиційно вважається дитячою хворобою). При цьому у дорослих захворювання протікає важче, ніж у дітей.
Зараження відбувається при контакті з хворою людиною: вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає близько 2 тижнів (від 10 до 21 днів). Перші симптоми хвороби: підвищена температура і загальне нездужання. Через 1 – 2 дні з’являється висип. Незабаром пухирці підсихають, покриваються корочками і через 2 тижні зникають, частіше за все незалишаючи рубців.
Після перенесеної інфекції у людини розвивається довічний імунітет, тобто, на вітряну віспу не хворіють вдруге.
Вітряна віспа представляє певну небезпеку при вагітності. По-перше, вона є небезпечною для самої матері, по-друге, хвороба загрожує плоду.
Після того як вірус потрапляє в організм людини, він починає з ними боротися. Одна з реакцій – це вироблення антитіл (спеціальних білків імуноглобулінів). Існує кілька їх типів: IgG, IgM, IgA та ін.
Первинна інфекція пов’язана з ранньої продукцією антитіл IgA. Про інформаційне значення антитіл можна судити по проведеним дослідженням. Між 1 і 4 тижнями після початку інфікування визначаються IgA до VZV.
Аналіз на IgA дає можливість ранньої діагностики; а також дозволяє діагностувати активну стадію або реактивацію активної стадії інфікування VZV.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
Прийом їжі:
кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
не займатися спортом;
виключити підвищені емоційні навантаження;
за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.