ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

Вірус гепатиту А (HAV), антитіла IgM

Код: 551
Термін виконання, днів: 1
450 грн

Загальна інформація про дослідження

Вірус гепатиту А (HAV, від англ. Hepatitis A virus) – це вірус, із сімейства Picornaviridae, що викликає у людини клінічно виражений або безсимптомний гепатит. На відміну від гепатиту В і С, HAV – це, як правило, гостра інфекція, яка поступово повністю виліковується. Випадків хронічного вірусовиділення або хронічного гепатиту А невідомо, однак рецидиви, фульмінантні форми і важкі ускладнення цього захворювання описані.
Клінічна картина вірусного гепатиту А не має будь-яких характерних ознак, що дозволяють відрізнити це захворювання від інших вірусних гепатитів або інших захворювань гепатобіліарної системи. Найбільш часто спостерігається біль в животі, нудота, лихоманка, діарея, жовтяниця, потемніння кольору сечі, втрата апетиту і ваги. Основна роль в диференціальній діагностиці гепатиту А належить лабораторним методам, в першу чергу виявлення в крові антитіл до HAV.
Як і при багатьох інших інфекційних захворюваннях, імунна відповідь до HAV полягає у виробленні ранніх (IgM) і пізніх (IgG) імуноглобулінів. IgM можуть бути визначені в крові приблизно через 5 – 10 днів після інфікування. Ранні антитіла зберігаються до 4 – 6 місяців після хвороби, проте їх титр настільки низький, що, як правило, виявити їх за допомогою стандартних діагностичних систем на таких пізніх стадіях не вдається. Слід пам’ятати, що IgM можуть в нормі виявлятися у пацієнтів, які нещодавно отримали вакцину проти гепатиту А. Пізні антитіла IgG можуть бути визначені в крові починаючи з 2-го тижня після інфікування. Ці антитіла зберігаються на все життя після перенесеної інфекції або після вакцинації. Визначення IgG може бути корисним для виявлення неімунізованих до HAV осіб і профілактики цього захворювання.
Дослідження характеризується високою чутливістю і специфічністю (близько 95 %). Однак хибнопозитивні і помилково негативні результати можливі. Так, IgM не виявляються в крові в перші кілька днів після зараження. Найбільшу діагностичну цінність представляє позитивний результат дослідження у пацієнта з симптомами захворювання. Позитивний результат у пацієнта без симптомів захворювання і без факторів ризику зараження HAV (особи, які проживають разом з хворим на гепатит А, співробітники дитячих садів, реципієнти препаратів крові, ВІЛ-інфіковані, особи, які застосовують наркотичні засоби і деякі інші групи) може говорити про помилку тесту.
Як правило, при підозрі на гепатит А аналіз на специфічні антитіла до цього вірусу доповнюють аналізами на маркери інших вірусних гепатитів (HCV, HBV), печінкові ферменти (АЛТ, АСТ), білірубін і лужну фосфатазу, а результати досліджень оцінюють в комплексі.

Інтерпретація результату

Важливо!
Час, що минув з моменту зараження: як правило, anti-HAVIgM з'являються через 5 - 10 днів після інфікування, anti-HAVIgG - через 2 - 3 тижні.

На результат впливає:
стан імунної системи: імунна відповідь на будь-які інфекційні агенти, в тому числі і на HAV, знижений при імунодефіцитах (ВІЛ-інфекція, тривалий прийом стероїдів, похилий вік).

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.