Онлайн запис

Аутоантитіла до односпіральної ДНК

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до одноланцюгової ДНК (анти-ssDNA) відносяться до групи антинуклеарних антитіл, тобто аутоантитіл, спрямованих проти компонентів власних ядер. Антигенами для анти-ssDNA є азотисті основи, нуклеотиди та нуклеозиди у складі одноланцюгової ДНК. У крові більшості людей вдається виявити анти-ssDNA, що належать до класу імуноглобулінів IgM. Анти-ssDNA класу IgM не мають самостійного діагностичного значення. Навпаки, анти-ssDNA класу IgG характерні для багатьох системних захворювань сполучної тканини, таких як системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, поліміозит/дерматоміозит та ін. Найчастіше анти-ssDNA спостерігаються у пацієнтів з осередковою склеродермією. Ці антитіла слід відрізняти від антитіл до двоспіральної, нативної ДНК (анти dsDNA), які пов’язують пари основ, нуклеотиди та нуклеозиди у складі дволанцюжкової ДНК.

Анти-ssDNA виявляються у 50 % пацієнтів з різними формами осередкової склеродермії. Вогнищева склеродермія характеризується обмеженим фіброзом шкіри та підшкірної жирової тканини, але може іноді залучати м’язову та кісткову тканину. На відміну від системної склеродермії, прогноз захворювання сприятливий, оскільки при осередковій склеродермії ніколи не уражаються внутрішні органи і не спостерігається феномен Рейно. Для диференціальної діагностики осередкової та системної склеродермії можна досліджувати концентрацію анти-ssDNA. Ці антитіла більш характерні для локалізованої, осередкової склеродермії. Специфічною ознакою системного склерозу є наявність анти-Scl-70. Важливо, що негативний результат дослідження анти-ssDNA не дозволяє повністю виключити діагноз “вогнищева склеродермія”.

Дослідження анти-ssDNA має найбільше діагностичне значення у дитячій дерматології. Найчастішою формою осередкової склеродермії у дітей є лінійна склеродермія (en coup de sabre). При цьому фіброз виникає лінійно по довжині кінцівки, в лобовій ділянці або в процесі судинно-нервового пучка. При розвитку глибокої атрофії із залученням м’язових структур захворювання набуває інвалідного характеру. Показано, що у пацієнтів з лінійною формою склеродермії висока концентрація анти-ssDNA пов’язана з залученням м’язової тканини, що підлягає, тому дослідження концентрації цих аутоантитіл може бути використане для оцінки прогнозу захворювання.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 909

Вартість: 400 грн
Термін виконання:

Разом: 400 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз