Тестостерон (загальний + вільний + ГЗСГ + альбумін + індекс вільного тестостерону)
Код: 15
Термін виконання, днів: 1
740 грн
Загальна інформація про дослідження
Тестостерон є стероїдним гормоном (андрогеном), який синтезується лейдиговськими клітинами ендокринної тканини чоловічих яєчок. Його синтез стимулюється і контролюється лютеїнізуючим гормоном (ЛГ), що виробляються гіпофізом. Тестостерон функціонує за принципом негативного зворотного зв’язку: у міру зростання тестостерону зменшується концентрація лютеїнізуючого гормону, тоді як збільшення рівня лютеїнізуючого гормону зменшує вміст тестостерону.
Загальний тестостерон крові ділиться на 3 види: тестостерон вільний (не пов’язаний з білком, 1-4% від загального), тестостерон, з’єднаний з глобуліном, що зв’язує статеві гормони (60-70%), і тестостерон, пов’язаний з альбуміном (слабо зв’язаної тестостерон, 25-40%). Вільна і слабозв’язана форми – це біодоступний тестостерон, тобто володіє біологічною активністю. Пов’язаний тестостерон, в свою чергу, не є активним.
Рівень вільного тестостерону не залежить від змін концентрації глобуліну, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ). Тому, якщо ГСПГ підвищений (при гіпертиреоїдизмі, цирозі, прийомі пероральних контрацептивів і протиепілептичних засобів, гіперестрогенією станах, в тому числі вагітності) або знижений (при гіпотиреоїдизмі, ожирінні, надлишку андрогенів, нефротічному синдромі), тест на вільний тестостерон буде більш інформативним, ніж на загальний.
У МЦ «ПРОТОС» визначення концентрації гормонів щитовидної залози проводиться за допомогою сучасного лабораторного обладнання – автоматичного імунохімічного електрохемілюмінесцентного аналізатора Сobas e 411.
Інтерпретація результату
.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
Прийом їжі:
кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
не займатися спортом;
виключити підвищені емоційні навантаження;
за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.