ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

IgE до алергенів тополі

Код: 817
Термін виконання, днів: 4
280 грн

Загальна інформація про дослідження

Основний учасник алергічної реакції негайного типу (1 типу) – це імуноглобулін класу Е (IgE). Для кожного алергену існує специфічний імуноглобулін Е. Метою даного тесту є визначення алергічної реакції до тополі. Вважають, що основний алерген тополі – це пух, проте він з’являється значно пізніше, ніж цвіте дерево. Відповідно, і алергічні реакції, що виникають при контакті з пилком тополі, виникають значно раніше. Пилок тополі непомітний неозброєним оком, а пацієнти, які пред’являють скарги на “алергію на тополиний пух”, чутливі до пилку злакових трав. Симптомами алергічної реакції на пилок тополі зазвичай є почервоніння та печіння слизової очей, сльозотеча, набряк повік, закладеність носа, чхання, кашель, задишка, бронхоспазм.

Виконання аналізу безпечне для пацієнта порівняно зі шкірними тестами (in vivo), оскільки унеможливлює контакт з алергеном. Крім того, прийом антигістамінних препаратів та вікові особливості не впливають на якість та точність дослідження.

Кількісне визначення специфічних IgE-антитіл дозволяє оцінити взаємозв’язок між рівнем антитіл та клінічними проявами алергії. Низькі значення цього показника вказують на низьку ймовірність алергічного захворювання, тоді як високий рівень має високу кореляцію із клінічними проявами захворювання. При виявленні високих рівнів специфічних IgE можна передбачити розвиток алергії у майбутньому та яскравіший прояв її симптомів. Однак концентрація IgE у крові нестабільна. Вона змінюється з розвитком захворювання, з кількістю дози алергенів, що отримується, а також на тлі лікування. Рекомендується повторити дослідження при зміні симптомів і при контролі лікування. Про необхідність повторного дослідження потрібно консультуватися з лікарем.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.