ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgA

Код: 649
Термін виконання, днів: 2
470 грн

Загальна інформація про дослідження

Chlamydia trachomatis, IgA, – це антитіла (імуноглобуліни, фактори імунітету), які виробляються при хламідійній інфекції в гострий період її розвитку.
Хламідії – це різновид бактерій, які класифікуються як внутрішньоклітинні паразити.

Захворювання у людини викликають чотири види хламідій, одним з них є Chlamydia trachomatis. Цей вид має декілька різновидів (серотипів), кожний з яких схильний до ураження того або іншого органу. Chlamydia trachomatis інфікує певні види клітин, що покривають слизову оболонку сечівника, внутрішню поверхню шийки матки у жінок, задню стінку глотки, слизову оболонку прямої кишки, кон’юнктиви очей, а також дихальних шляхів у дітей в перші місяці їх життя.
Інфікування хламідіями відбувається в результаті прямого контакту слизових оболонок з збудником, зазвичай під час незахищеного статевого акту. Дитина може заразитися під час проходження родових шляхів.

Інкубаційний період від моменту зараження до появи перших симптомів захворювання триває від 7 до 20 днів і більше.
У жінок хламідійна інфекція найчастіше протікає у вигляді запалення каналу шийки матки, звідки воно переходить в порожнину матки і маткові труби. Запалення маткових труб (сальпінгіт) є найпоширенішим ускладненням хламідіозу і може призводити до непрохідності маткових труб і в підсумку до безпліддя або трубної (позаматкової) вагітності.
У чоловіків хламідіоз може бути присутнім як запалення сечовипускального каналу (уретрит), сім’явивідних проток (епідидиміт). У деяких випадках запалюється передміхурова залоза (простатит).
При статевих контактах хламідійна інфекція може викликати гостре запальне захворювання – венеричну лімфогранулему. У міру розвитку захворювання збільшуються лімфатичні вузли і порушується самопочуття. Надалі можуть виникати ускладнення, пов’язані зі змінами в статевих органах і прямій кишці.

Інфікування хламідіями супроводжується появою в організмі антитіл (імуноглобулінів): IgМ, IgA, IgG. Продукція кожного з них пов’язана з певною стадією інфекційного процесу, так що по їх появі і кількості в крові можна судити про стадію захворювання.
Антитіла класу IgA служать показниками гострої або загострення хронічної інфекції. Вони забезпечують місцевий імунітет в слизових оболонках, де спостерігається їх максимальна концентрація. Це перешкоджає більш широкому поширенню хламідій в організмі. IgA виявляються в крові через 10-15 днів після первинного впровадження Chlamydia trachomatis. Надалі, після закінчення певного часу, їх концентрація знижується. Якщо захворювання набуває хронічної форми, їх рівень залишається високим протягом тривалого часу.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.