ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

Бактеріальний посів сечі на стерильність з визначенням ступеню бактеріурії та чутливістю до антибіотиків

Код: 503
Термін виконання, днів: 7
550 грн

Загальна інформація про дослідження

Це мікробіологічне дослідження, що дозволяє визначити якісний і кількісний склад мікрофлори досліджуваного біоматеріалу, в тому числі виявити умовно-патогенні мікроорганізми у високому титрі і патогенні мікроорганізми, визначити їх чутливість до антибіотиків і бактеріофагів.
При виявленні мікробіологічними методом мікроорганізмів, які представляють нормальну мікрофлору, або умовно-патогенних мікроорганізмів в титрі менше діагностичного не визначається чутливість до антибіотиків і бактеріофагів, так як ця кількість не є значущою і не потребує лікування протимікробними препаратами.
До анаеробної флори відносяться актиноміцети, бактероїди, клостридії, еубактерії і фузобактерії, пептострептококки, пропіонобактерії, вейлонелли, превотелли, гемелли, порфіромонади, біфідобактерії.

Біоматеріал для дослідження.
Аспірат з порожнини матки, біоптат, виділення з молочної залози, грудне молоко, матеріал з дренажу, вміст шлунка, жовч, вміст жовчного міхура, мазок із зіву (ротоглотки), мазок з кон’юнктиви, мазок з носа, мазок з носоглотки, мазок з носових пазух, мазок урогенітальний, мазок урогенітальний (з секретом передміхурової залози), мазок з уретри, мазок з внутрішньої поверхні шийки матки (з цервікального каналу), мокрота, постмасажна порція сечі з секретом передміхурової залози, виділення абсцесу порожнини рота, виділення піхви, виділення вуха, плевральна рідина, синовіальна рідина, змив із бронхів, зішкріб з шкіри, середня порція ранкової сечі, ексудат, еякулят.

Нормальна мікрофлора людини являє собою сукупність мікроорганізмів, що населяють шкіру і слизові оболонки людини. Найбільша їх кількість (близько 40 %) мешкає в шлунково-кишковому тракті, інша частина – на шкірних покривах, зіві, глотці, в сечостатевій системі і ін. Нормальна мікрофлора поділяється на постійну (становить до 90 % присутніх в організмі мікробів), факультативну (менше 10 %) і випадкову (не більше 0,5 %).
За здатністю викликати інфекційні захворювання мікроорганізми класифікують на непатогенні (що не викликають захворювання), умовно-патогенні (в нормі можуть виділятися в невеликих кількостях і при певних умовах активно розмножуються, приводячи до запалення) і патогенні (є збудниками інфекційних захворювань і в складі нормальної мікрофлори НЕ виявляються).
Бактеріологічне дослідження (посів на флору) дозволяє визначити якісний і кількісний склад мікрофлори досліджуваного клінічного матеріалу, в тому числі виявити патогенні мікроорганізми. При виявленні умовно-патогенних мікроорганізмів у високому титрі або патогенних мікроорганізмів визначається їх чутливість до антимікробних препаратів (антибіотиків і бактеріофагів).

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

  • попередній ретельний туалет зовнішніх статевих органів без застосування антисептиків;
  • середню порцію сечі збирають в стерильний контейнер з герметичною кришкою;
  • при підозрі на уретрит збирають першу порцію сечі (на початку сечовипускання);
  • сечу збирають в кількості 10-30 мл.;
  • терміни доставки в лабораторію при кімнатній температурі – 1-2 години, при температурі 2°С-8°С – 5-6 годин;
  • рекомендується напередодні збору сечі уникати прийому алкоголю, гострої та солоної їжі;
  • жінкам не рекомендується здавати сечу під час менструації. Перед збором бажано ввести гінекологічний тампон в піхву;
  • у грудних дітей – ретельний туалет зовнішніх статевих органів, бажано збирати сечу в мочепріёмнікі. Сеча, вичавлена з памперса, дослідженню не підлягає. Не рекомендується використовувати сечу, перелиту з дитячого горщика.