ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

Аутоантитіла до мікросомальних антигенів печінки и нирок (LKM)

Код: 904
Термін виконання, днів: 5
900 грн

Загальна інформація про дослідження

Анти-LKM – це гетерогенна група аутоантитіл, характерних для аутоімунного гепатиту. Свою назву (від англ. anti-liver kidney microsomal) вони отримали завдяки тому, що здатні взаємодіяти з ферментами мікросомальної системи окислення печінки та нирок.

Розрізняють декілька варіантів цих антитіл. Анти-LKM-1 взаємодіють із ферментом цитохромоксидазою CYP 2D6. Основним антигеном анти-LKM-2 є цитохромоксидаза CYP 2С9. АнтиLKM-3 спрямовані проти ферменту УДФ-глюкуронілтрансферази-1. Також описані анти-LKM до цитохромоксидази CYP 1A2 та CYP 2A6. АнтиLKM, поряд з антитілами до мітохондрій та антитілами до гладких м’язів, найчастіше виявляються у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями печінки. До цих пір залишається не зовсім ясним, чи ці антитіла є безпосередньою причиною захворювань або виробляються вдруге у відповідь на пошкодження гепатоцитів. Основним методом виявлення цих аутоантитіл є реакція непрямої імунофлюоресценції (РНІФ). Імуноферментний аналіз (ІФА) доповнює, але не замінює РНІФ. Різні варіанти анти-LKM мають різний тип світіння при дослідженні за допомогою РНІФ, що розрізняє їх між собою та іншими аутоантитілами до компонентів печінки. Тому дослідження анти-LKM за допомогою РНІФ проводиться для диференціальної діагностики аутоімунних захворювань печінки: первинного біліарного цирозу, первинного склерозуючого холангіту, аутоімунного гепатиту та перехресних синдромів. Вони мають схожу клінічну картину, що не дозволяє розрізнити їх на підставі клінічних ознак. Основою диференціальної діагностики цих захворювань є дослідження антитіл до компонентів гепатоцитів. Так, наприклад, виявлення анти-LKM більш характерне для аутоімунного гепатиту, а виявлення антитіл до мітохондрії – для первинного біліарного цирозу.

Діагноз “аутоімунний гепатит” ставиться після виключення всіх інших, частіших причин гепатиту (вірусний гепатит, токсичне пошкодження печінки, вроджені хвороби метаболізму). Тому дослідження анти-LKM проводять одночасно з лабораторною діагностикою гепатитів, дослідженням функції печінки та деяких специфічних показників (міді, альфа-1-антитрипсину).

Рівень анти-LKM знижується при досягненні контролю за хворобою, і аналіз може стати негативним. З цієї причини доцільно проводити повторні дослідження анти-LKM з метою оцінки активності захворювання.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.