ua | ru

Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 13:00

+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4



+38 097 662 44 28 медичний центр
+38 097 490 35 94 лабораторія
Адреса м. Миколаїв,
проспект Центральний, 70/4


Замовлення аналізів онлайн
Запис на консультацію

Аскаридоз, антитіла IgG

Код: 703
Термін виконання, днів: 2
700 грн

Загальна інформація про дослідження

Збудник захворювання – аскарида людська (Ascaris lumbricoides), що відноситься до класу круглих хробаків. Зараження відбувається при вживанні їжі (погано помитих овочів, частіше коренеплодів), інфікованої яйцями аскарид, а також через брудні руки. Яйця аскарид потрапляють у тонкий кишечник, де виходять личинки. Ті, у свою чергу, проникають через стінку кишки в кровотік і розносяться по всьому організму, потрапляючи в печінку, серце та легені, де через стінки легеневих капілярів проникають у альвеоли. З дихальних шляхів личинки мігрують у ротову порожнину і знову заковтуються. Личинка, яка знову потрапила в кишечник, через 2,5-3 міс. розвивається у дорослу особину. Дорослі аскариди мешкають у тонкій кишці, де самки після запліднення відкладають близько 200 000 яєць на добу. У зовнішнє середовище виділяються незрілі яйця гельмінта, і дозрівання відбувається лише при сприятливій для їх розвитку температурі та вологості. Загальна тривалість життя аскариди – від 6 до 16 міс., тому наявність у однієї людини аскарид протягом декількох років пояснюється лише повторним зараженням.

Личинки, перебуваючи у внутрішніх органах, харчуються сироваткою крові та еритроцитами. Ускладнення аскаридозу: кишкова непрохідність, панкреатит, апендицит, холангіт, спричинені міграцією аскарид до інших органів (підшлункову залозу, жовчний міхур, товстий кишечник), де створюються умови для приєднання бактеріальної інфекції.

У виявленні аскаридозу важливу роль відіграє лабораторна діагностика, зокрема імунологічний метод – визначення специфічних антитіл до аскарид. Його можна застосовувати як у міграційну, так і в кишкову стадію захворювання.
Крім того, в кишкову стадію Ascaris lumbricoides, IgG можна діагностувати за допомогою аналізу калу на яйця аскарид. Однак у деяких випадках необхідно проводити це дослідження неодноразово, оскільки яйця аскариди виділяються не завжди. Для різних термінів захворювання характерна еозинофілія периферичної крові, ШОЕ зазвичай також підвищено. Кількість лейкоцитів, як правило, нормальна, і лише у разі приєднання бактеріальної інфекції спостерігається лейкоцитоз.

Після IgM починається вироблення IgG, що забезпечують імунітет до реінвазії. Однак імунітет цей нестійкий, і у разі лікування людини від аскаридозу вже через 3 місяці IgG зазвичай не виявляється. Таким чином, хоча діагноз не може бути поставлений лише на підставі визначення титру Ascaris lumbricoides, IgG (результати необхідно розглядати разом з анамнезом та клінічною симптоматикою), рання діагностика дозволяє розпочати терапію до появи ускладнень аскаридозу.
Крім того, цей аналіз допомагає оцінити ефективність лікування аскаридозу.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Прийом їжі:
  • кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
  • незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
  • за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
  • при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
  • не займатися спортом;
  • виключити підвищені емоційні навантаження;
  • за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
  • утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
  • не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
  • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
  • необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
  • деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
  • не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.