Онлайн запис

Антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до циклічного цітруллінового пептиду – в даний час один з найбільш інформативних маркерів раннього ревматоїдного артриту. АЦЦП відносяться переважно до класу IgG і виявляються в крові на самих ранніх стадіях захворювання на ревматоїдний артрит (за 1-2 роки до появи перших симптомів).
Ревматоїдний артрит – найбільш поширене хронічне аутоімунне захворювання, що характеризується ураженням периферичних суглобів з розвитком в них ерозивно-деструктивних змін і широким спектром позасуглобових проявів. Характерною ознакою ревматоїдного артриту є симетричне ураження суглобів кистей, стоп, променезап’ясткових, ліктьових, плечових, колінних і гомілковостопних суглобів. Виникає хворобливість, набряк, почервоніння шкірних покривів над ураженими суглобами, обмеження рухів і, як наслідок, порушення функції суглобів. Одним з важливих симптомів ревматоїдного артриту є ранкова скутість в суглобах тривалістю більше однієї години. Прогресуюче запалення суглобів призводить до значного обмеження їх рухливості з розвитком суглобових відхилень.
Спочатку, при ураженні суглобів у вигляді артриту, виникає необхідність в диференціальній діагностиці. При цьому необхідно звертати увагу на типові ознаки ревматоїдного артриту, розвиток ерозивного процесу в суглобах кистей, ревматоїдний фактор і особливо на антитіла до ЦДЛ. Ревматоїдний фактор недостатньо специфічний і може виявлятися при інших аутоімунних захворюваннях і хронічних інфекціях, в той час як антитіла до циклічного цітрулліновому пептиду мають більш високу специфічність (98 %) і діагностичну значимість для виявлення ревматоїдного артриту. Тест також дозволяє диференціювати ерозивно і неерозивну форми захворювання. У пацієнтів з підвищеним рівнем антитіл до ЦДЛ відзначається великий ступінь пошкодження хряща суглоба в порівнянні з пацієнтами, в крові яких дані антитіла відсутні. Це може бути використано для прогнозування швидкості руйнування суглобів на етапі раннього ревматоїдного артриту, що дозволяє розглядати виявлення АЦЦП в якості одного з факторів несприятливого прогнозу даного захворювання. Спільне визначення ревматоїдного фактора і АЦЦП дозволяє діагностувати ревматоїдний артрит на ранній стадії, своєчасно призначити терапію і запобігти тяжким деструктивним змінам в суглобах.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 241

Вартість: 580 грн
Термін виконання:

Разом: 580 грн
Антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду

Інтерпретація результату

Причини підвищеного рівня АЦЦП:
• ревматоїдний артрит;
• ювенільний ідіопатичний артрит;
• деякі захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак, системна склеродермія, синдром Шегрена);
• системні васкуліти (гранулематоз Вегенера);
• аутоімунний тиреоідит.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз