Паразитарний пакет № 21. Гастроентерологічний скринінг (антитіла до хелікобактеру, токсокар, опісторхозу, трихінел, ехінококу, загальний аналіз крові)
Код: 706
Термін виконання, днів: 3
2500 грн
Загальна інформація про дослідження
Інфікування H. pylori супроводжується розвитком місцевої та системної імунної відповіді. Після транзиторного збільшенням титру імуноглобулінів класу М (IgM) слідує тривале і значне наростання IgG-, і навіть IgA-антитіл у сироватці крові. Визначення концентрації імуноглобулінів (серологічне дослідження) застосовують у діагностиці хелікобактеріозу. IgG виявляються у 95-100 % випадків інфікування H. pylori, IgA – у 68-80 %, а IgM – лише у 15-20 %. Тому для підтвердження інфікування H. pylori визначають концентрацію IgG у сироватці крові. Цей аналіз має низку переваг перед іншими лабораторними методами виявлення хелікобактера.
Toxocara, IgG, титр – кількісне визначення специфічних антитіл IgG до збудника токсокарозу (Тохосаra canis). Серологічні тести мають досить високу чутливість (78 %) і специфічність (92 %) і можуть бути хорошим доповненням або навіть альтернативою “золотому стандарту” діагностики даного захворювання – мікроскопічного дослідження біопсії тканини, що містить личинку гельмінта (часта локалізація – печінка і легені), враховуючи , що багато пацієнтів з токсокарозом – маленькі діти.
Враховуючи системний характер таких інфекцій, як ехінококоз, опісторхоз та токсокароз, при підозрі на ці захворювання проводять додаткові обстеження, у тому числі оцінку функції печінки.
Opistorchis, IgG – визначення специфічних антитіл IgG до збудника опісторхозу (Opistorchis felineus або Opistorchis viverrini). Через невисоку специфічність серологічні тести є додатковим способом діагностики опісторхозу (головний тест – аналіз калу на яйця гельмінта).
Trichinella, IgG – визначення специфічних антитіл IgG до збудника трихінельозу (Trichinella spiralis та споріднені види). Серологічні випробування стають позитивними через 3 тижні після інфікування. Враховуючи, що личинки гельмінта вражають м’язову тканину, при цьому захворюванні також можуть бути підвищені такі клініко-лабораторні маркери: креатинкіназа (КК), лактатдегідрогеназа (ЛДГ) та аспартатамінотрансфераза (АСТ).
Echinococcus, IgG – визначення специфічних антитіл IgG до збудника ехінококозу (Echinococcus granulosus або Echinococcus multilocularis). Чутливість серологічних тестів щодо E. granulosus при ураженні печінки (найчастіша локалізація) становить близько 80 %, при ураженні інших органів (легкі, головний мозок, кістки скелета) – трохи нижче.
Як необхідно підготуватися до даного аналізу?
Прийом їжі:
кров для виконання лабораторних досліджень рекомендується здавати вранці натщесерце, після 8 - 12 годинного нічного періоду голодування;
незадовго до взяття крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води.
Лікарські препарати:
за погодженням з лікуючим лікарем відмовитися від прийому лікарських препаратів, біологічно активних добавок, що містять біотин (вітамін Н, вітамін В7) не менше ніж за добу до здачі аналізів;
при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів і біологічно активних добавок обов'язково повідомити адміністратора.
Фізичні навантаження і емоційний стан:
не займатися спортом;
виключити підвищені емоційні навантаження;
за кілька хвилин перед взяттям крові прийняти зручне положення (сісти), розслабитися, заспокоїтися.
Алкоголь і куріння:
утриматися від вживання алкоголю протягом 72 годин до здачі аналізу;
не курити як мінімум за 30 хвилин до взяття крові.
Фізіологічний стан жінки:
уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: ингибин В і антімюллеровскій гормон;
необхідно вірно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності.
Час доби:
деякі тести рекомендується здавати строго в певний час доби. У разі проведення моніторингу лабораторного показника повторна його здача повинна відбуватися в один і той же час.
Діагностичні процедури
не рекомендується здавати кров після рентгенографії, КТ, МРТ, фізіотерапевтичних процедур і інструментальних обстежень.