Загальна інформація про дослідження
Аналіз на тропонін I найчастіше необхідний, щоб підтвердити або, навпаки, виключити інфаркт міокарда у пацієнтів із гострим болем у серці або іншими симптомами. Він зазвичай призначається разом з іншими маркерами ушкодження серцевого м’яза, такими як креатинкіназа МВ та міоглобін. Проте тропонін I є “золотим стандартом” у визначенні інфаркту, оскільки він специфічніший, ніж інші показники (які можуть підвищуватися ще й ушкодженні скелетної мускулатури), і залишається підвищеним тривалий час.
D-димер – білковий фрагмент, що утворюється внаслідок розпаду кров’яного згустку. При пошкодженні судини чи тканини в організмі запускається процес згортання крові – утворення тромбів, до складу яких входить особливий фібрин білок. Він “скріплює” між собою компоненти тромбу та утримує тромб там, де він утворився.
Ген IL6 кодує білок інтерлейкін 6 (ІЛ-6), який бере участь у розвитку імунної відповіді, запускаючи гостру фазу запалення, а також у багатьох інших процесах, що протікають в організмі.
У більшості пацієнтів також підвищується рівень С-реактивного білка. Білок гострої фази, високочутливий та неспецифічний маркер активного запалення та пошкодження тканин. С-реактивний білок при коронавірусі стає основним біохімічним маркером. З його рівнем пов’язані обсяг та тяжкість запалення легень.
Біохімічний аналіз крові при ковіді (електроліти, цукор, креатинін, сечовина, АлАТ, АсАТ, білірубін) не дає якихось специфічних змін. Але дозволяє судити про розлад функціонування внутрішніх органів, оцінити декомпенсацію хронічних захворювань, запідозрити розвиток ускладнень, правильно підібрати лікування та відстежити побічні дії препаратів.