Загальна інформація про дослідження
Діагностика передракових станів і онкологічних захворювань на ранніх стадіях дозволяє значно поліпшити ефективність лікування, збільшити тривалість життя жінки і зменшити частоту інвалідизації.
СА 15-3 є маркером раку молочної залози, і його концентрація зростає разом зі збільшенням пухлини. Він також може помірно підвищуватися при колоректальному раку, раку легень, підшлункової залози, печінки, яєчників, шийки матки і ендометрію, цирозі печінки, доброякісних утвореннях молочної залози. Рак молочної залози займає перше місце не тільки за показниками захворюваності, але і смертності серед жіночої популяції.
Висока концентрація онкомаркера СА 125 II часто вказує на злоякісне новоутворення яєчників і рідше деяких інших тканин (ендометрія, товстого кишечника, легені, молочної, підшлункової залози). Однак не всі види пухлини яєчників виявляються збільшенням кількості CA-125 в крові, в 20 % випадків при наявності раку яєчника зміни даного показника можуть бути відсутні.
Раковий ембріональний антиген (РЕА) – це речовина білкової природи, яке використовується в лабораторній практиці як тканинний маркер онкологічних захворювань. Визначення рівня РЕА використовується для діагностики ряду злоякісних пухлин, в першу чергу раку товстої і прямої кишки.