Онлайн запис

Тромбоцити

Загальна інформація про дослідження

Клінічний аналіз крові виконується для діагностики кількісних і якісних змін формених елементів – клітин крові: еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Їх зміни можуть бути обумовлені порушеннями процесу кровотворення, але частіше за все носять реактивний характер – відображають реакцію кровотворення на інші патологічні стани і захворювання. Тому клінічний аналіз крові є одним з найбільш поширених рутинних досліджень і використовується лікарями різних спеціальностей, йому відводиться провідна роль в первинному діагностичному пошуку.

Тромбоцити (PLT, Platelet) – формені елементи крові, які беруть участь в зупинці кровотеч шляхом формування тромбів. Не є клітинами, а представляють собою осколки цитоплазми мегакаріоцитів кісткового мозку. Діаметр 2-4 мкм.

Середній обсяг тромбоцитів (MPV, Mean Platelet Volume) – обсяг тромбоцитів зменшується в міру старіння клітин, тому збільшення даного параметра свідчить про переважання в популяції молодих тромбоцитів.

Розподіл тромбоцитів за об’ємом (PDW, Platelet Distribution Width) – характеризує варіабельність розмірів тромбоцитів.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 407

Вартість: 30 грн
Термін виконання:

Разом: 30 грн
Тромбоцити

Інтерпретація результату

Клінічний аналіз крові включає в себе порівняно велику кількість параметрів, які повинні інтерпретуватися в комплексі. Найчастіше за результатами аналізу крові визначають спектр досліджень, необхідних для уточнення причин виявлених в ньому змін.

Зміни тромбоцитів. Підвищення кількості тромбоцитів може бути проявом есенціальної тромбоцітеміі (гематологічне захворювання, що характеризується надмірною продукцією тромбоцитів в кістковому мозку), але також зустрічається як компенсаторна реакція після масивних кровотечах. Зниження кількості тромбоцитів спостерігається при збільшенні селезінки, імунної тромбоцитопенії, а також апластичної анемії, де воно буде поєднуватися зі зниженням еритроцитів і лейкоцитів.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз