Онлайн запис

Спермограма (за попереднім записом)

Загальна інформація про дослідження

Чоловіче безпліддя може бути викликане багатьма станами, які впливають на виробництво функціонально активної сперми. Найбільш поширеною причиною є варикоцелє (варикозна зміна вен сім’яного канатика, що супроводжується порушенням венозного відтоку від яєчка). Це захворювання становить близько 40 % випадків безпліддя і лікується хірургічним шляхом. Запалення яєчок складає приблизно 10 % випадків і може бути викликано численними причинами, включаючи злоякісні новоутворення, інфекційні захворювання (наприклад, паротит), генетичні аномалії (наприклад, синдром Клейнфелтера), травму, променеву і хіміотерапію. Водянка яєчка також становить близько 10 % випадків. Ендокринні захворювання, що впливають на сперматогенез, складають приблизно 9 % випадків і зазвичай супроводжуються гіпоплазією гіпофіза або надниркових залоз або гіперестрогенією. Обструкція еякуляторної протоки становить близько 5 % випадків, а вироблення аутоантитіл до сперматозоїдів зустрічається у 1 – 2 % чоловіків з безпліддям.
Аналіз сперми продовжує залишатися первинним тестом для оцінки здатності до зачаття у чоловіків. Але також це лабораторне дослідження є важливим методом діагностики урологічних захворювань. Так, при інфекційному запаленні передміхурової залози віруси і бактерії можуть безпосередньо змінювати рухливість сперматозоїдів. Наприклад, Mycoplasma genitalium і Ureaplasma urealyticum прикріплюються до голівки і середньої частини сперматозоїдів, тим самим змінюючи не тільки їх рухливість, але здатність запліднювати. Токсини мікроорганізмів і речовини, що виділяються при вторинному запальному пошкодженні, також чинять негативний вплив на сперматогенез. На тлі запального процесу можуть утворюватися антитіла до власних статевих клітин. Це пов’язано зі здатністю бактерій, вірусів і грибів приєднуватися до їх оболонки, тим самим викликаючи аутоімунні реакції. Наявність антитіл, в свою чергу, призводить до зниження якісних і кількісних характеристик сперми.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 439

Вартість: 450 грн
Термін виконання:

Разом: 450 грн
Спермограма (за попереднім записом)

Інтерпретація результату

Важливо!
• Результати аналізу не гарантують і не заперечують можливості зачаття, вони лише вказують на ступінь його ймовірності, оскільки запліднення залежить і від інших чинників (наприклад, від частоти статевих актів). Деякі пари з поганим прогнозом можуть легко зачати дитину, а пари з сприятливим - зазнавати труднощів. Оскільки результати аналізу сперми можуть варіюватися, остаточні висновки можуть бути зроблені тільки після двох або трьох досліджень. Але в ряді випадків можуть відразу знадобитися додаткове обстеження і лікування (наприклад, при підозрі на інфекцію).

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз