Онлайн запис

Панель “Анестетик” (специфічні IgE до ультракаїну, лідокаїну, новокаїну, мепівакаіну)

Загальна інформація про дослідження

Лікарська алергія може виникнути як ускладнення при лікуванні основного захворювання або через тривалий контакт з лікарськими препаратами (у лікарів, медичних працівників, фармацевтів). Основними причинами розвитку алергії до ліків є спадкові фактори, наявність інших видів алергії, тривале застосування ліків, одночасне застосування великої кількості різних препаратів, передозування (у цьому випадку йдеться про псевдоалергію). Алергічну реакцію можуть спровокувати будь-які лікарські засоби, проте найпоширенішими алергенами є антибіотики, місцеві анестетики, нестероїдні протизапальні препарати та ін. Алергічні реакції на медикаменти розвиваються від кількох секунд до кількох годин і можуть викликати напад бронхіальної астми, кропив’янку, набряк Квінке, алергічний нежить чи анафілактичний шок. За наявності алергії на певні ліки слід враховувати, що вона може проявитися при застосуванні медикаментів з подібним складом.

Дослідження проводиться лише на 1-й тип алергічних реакцій. Негативний результат тесту не може дати гарантії відсутності алергічної реакції іншого типу.
Як і переважна більшість лікарських препаратів, лідокаїн може надавати побічну дію на різні органи та системи, наприклад у вигляді зниження тиску, головного болю, нудоти, блювання, зупинки дихання, сплутаності свідомості, метгемоглобінемії, а також алергічних реакцій та анафілактичного шоку.
Точна поширеність алергічних реакцій на місцеві анестетики невідома, але вважається, що серед усіх побічних ефектів, спричинених препаратами для анестезії, імунні реакції виникають вкрай рідко – не більше ніж у 1 % випадків. Більшість небажаних реакцій пов’язана з передозуванням препарату, його токсичною дією, присутністю додаткових речовин у ліках (наприклад, епінефрину, сульфітів, парабенів, антибіотиків).
З клінічної та патогенетичної точок зору алергічні реакції на лікарські препарати поділяються на реакції негайного (в межах однієї години від прийому препарату) та уповільненого (кілька годин – дві доби) типів. До алергічних реакцій негайного типу на лідокаїн відноситься кропив’янка, набряк у місці введення, бронхоспазм, анафілактичний шок. При нанесенні препарату на шкіру можлива контактна кропив’янка. До реакцій уповільненого типу належить місцева чи поширена екзема, фіксована пігментна еритема.
Перехресних алергічних реакцій між лідокаїном та іншими амідними анестетиками нині немає.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 771

Вартість:  грн
Термін виконання:

Разом:  грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз