Онлайн запис

Флороценоз. Скринінг бактеріального вагіноза, (ЗБМ, Lactobacilus spp., Gardnarella vag., Atopobium vag.), кількісно (зішкріб). ПЛР

Загальна інформація про дослідження

Дослідження, спрямоване на виявлення генетичного матеріалу (ДНК) мікроорганізмів Lactobacillus spp., Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginae методом полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу, для діагностики бактеріального вагінозу.

Бактеріальний вагіноз є патологічним процесом, що виникає переважно у жінок репродуктивного віку і характеризується зміною складу і співвідношення мікрофлори піхви. Він є частою причиною патологічних виділень, може бути асоційований з розвитком запальних захворювань органів малого таза у жінок і підсилює ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Розвиток бактеріального вагінозу також підвищує ризик розвитку патологій вагітності: передчасних пологів, самовільних абортів, низької ваги дитини при народженні, розвитку післяпологового ендометриту, вагініту. Слід зазначити, що у 50 % жінок бактеріальний вагіноз може мати безсимптомний перебіг.

У здорових жінок репродуктивного віку загальна кількість мікроорганізмів в вагінальних виділеннях становить 10^7 – 10^9 КУО/мл (колонієутворюючих одиниць на мілілітр) і складається з більш ніж 40 різноманітних видів. Переважають палички Додерляйна, лактобацили (Lactobacillus spp.): L. crispatus, L. jensenii, L. acidophilus, L. brevis.

Найбільш часто при бактеріальному вагінозі збільшується кількість мікроорганізмів: Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginae. Gardnerella vaginalis відноситься до умовно-патогенної мікрофлори піхви, є факультативним анаеробом. Мікроорганізми виявляються у 95 – 99 % жінок з бактеріальним вагінозом, в тому числі при його рецидивуючому перебігу. Надмірне розмноження гарднерелл призводить до витіснення переважаючих в піхві при нормі Lactobacillus spp. і стимулює надмірний ріст анаеробних бактерій і мікоплазм.

До сучасних методів діагностики відноситься метод полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу (RT-ПЦР). Це метод молекулярної діагностики, що дозволяє виявляти генетичний матеріал досліджуваного збудника. Він характеризується високими показниками діагностичної чутливості і специфічності, швидкістю отримання кінцевого результату. Особливістю методу є можливість виявляти ДНК вірусу навіть при малому вмісті її в досліджуваному біологічному матеріалі. При цьому проводиться кількісна оцінка ДНК Bacteria (загальна кількість бактерій), Lactobacillus spp., Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginae з аналізом співвідношення концентрацій цих мікроорганізмів. Метод застосовується для діагностики бактеріального вагінозу, в тому числі при його безсимптомному перебігу, у жінок з патологіями вагітності, з розвитком запальних ускладнень після вагітності, а також при призначенні і контролі терапії. При оцінці результатів RТ-ПЛР виявляються фрагменти ДНК як живих, так і зруйнованих мікроорганізмів, тому результат дослідження буде залишатися позитивним ще протягом деякого часу, навіть якщо лікування було підібрано правильно.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 520

Вартість: 600 грн
Термін виконання:

Разом: 600 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз