Онлайн запис

Біохімічний пакет № 13. Ревмокомплекс скринінг (СРБ, РФ, о-стрептолізин, сечова кислота)

Загальна інформація про дослідження

С-реактивний білок – це глікопротеїн, який виробляється печінкою і відноситься до білків гострої фази запалення. Під дією протизапальних цитокінів (інтерлейкіну-1, фактору некрозу пухлин – альфа і особливо інтерлейкіну-6) його синтез збільшується вже через 6 годин, а концентрація в крові зростає в 10 – 100 разів протягом 24 – 48 годин після початку запалення. Найбільш високі рівні СРБ (більше 100 мг/л) спостерігаються при бактеріальній інфекції. При вірусній інфекції рівень СРБ, як правило, не перевищує 20 мг/л. Концентрація СРБ також підвищується при некрозі тканин (у тому числі при інфаркті міокарда, пухлинних некрозах).

Ревматоїдний фактор – аутоімунне антитіло, іммуноглобуліновий білок (IgM), вироблений імунною системою організму. Аутоантитіла атакують власні тканини, помилково приймаючи їх за чужорідні. Хоча природа ревматоїдного фактора ще мало вивчена, його присутність є індикатором запальних і аутоімунних процесів.
Аналіз на ревматоїдний фактор незамінний для підтвердження діагнозів “ревматоїдний артрит” і “синдром Шегрена” (позитивний результат в 75 % і 60 – 70 % випадків відповідно). Однак з його допомогою можна виявити ряд інших захворювань, наприклад хронічні бактеріальні, вірусні і паразитарні інфекції і деякі різновиди раку. Крім того, він може вказувати на захворювання легень, печінки і нирок.

Антистрептолізин О (АСЛ О) – це антитіла що виробляються організмом, спрямовані проти стрептолізину О – токсичного ферменту, який виділяється деякими групами гемолітичного стрептокока.
Бета – гемолітічний стрептокок групи А (Streptococcus pyogenes) – бактерія, яка викликає стрептококову ангіну, скарлатину, стрептококовий фарингіт, інфекцію шкіри. У більшості випадків стрептококова інфекція має характерну клінічну картину, розпізнається і лікується антибіотиками, в результаті чого мікроб знищується. Якщо інфекція протікає атипово, що не піддається лікуванню або лікується неефективно, то зростає ризик постстрептококових ускладнень – ревматичної лихоманки і гломерулонефриту. Зазвичай це відбувається у дітей після ангіни або скарлатини. Подібні ускладнення стрептококової інфекції не є частими, однак про них слід пам’ятати.
Ревматична лихоманка може проявлятися підвищенням температури, почервонінням шкіри навколо суглобів і їх набряком, болем в області серця, задишкою, стомлюваністю, а гломерулонефрит – лихоманкою, болем в попереку, зменшенням кількості сечі і її почервонінням. Ревматична лихоманка призводить до розвитку пороків серця, гломерулонефрит – до ниркової недостатності і підвищення артеріального тиску.

Сечова кислота – це продукт катаболізму пуринових нуклеотидів, що входять до складу ДНК і РНК всіх клітин організму. Пурини з’являються в основному після природної загибелі клітин, а менша їх частина надходить з їжею (з печінкою, червоним м’ясом, бобовими, рибою) і рідинами (з пивом, вином). Сечова кислота транспортується кров’ю від печінки (там з нею взаємодіє фермент ксантиноксидаза) до нирок, де близько 70 % її фільтрується і виділяється з сечею, решта потрапляє в шлунково-кишковий тракт і видаляється з калом.
Якщо сечової кислоти виробляється занадто багато або недостатньо виділяється з сечею, вона накопичується в організмі, що проявляється її високою концентрацією в крові (гіперурикемією). Постійно підвищений рівень сечової кислоти може бути причиною подагри – запалення суглобів, при якому кристали сечової кислоти відкладаються в суглобовій (синовіальній) рідині. Крім того, відкладення уратів і формування каменів в сечовидільній системі – теж наслідок високого рівня сечової кислоти в крові.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 238

Вартість: 350 грн
Термін виконання:

Разом: 350 грн
Забір біологічного матеріалу оплачується додатково (+40 грн)
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз