Онлайн запис

Антиспермальні антитіла в сироватці

Загальна інформація про дослідження

Антитіла до спермальних антигенів – це специфічні імуноглобуліни, дія яких спрямована проти сперматозоїдів. Вони виробляються імунною системою чоловіка чи жінки у відповідь контакт зі спермою. У нормі в організмі здорових людей антитіла до спермальних антигенів не визначаються, оскільки існують специфічні захисні механізми, що запобігають їх появі.

У чоловіків сперму від дії імунної системи захищає гематотестикулярний бар’єр. За порушення цього бар’єру імунна система продукує антитіла до сперми. Це може бути викликано травмою яєчка, бактеріальними та вірусними інфекціями (тестикулітом, епідидимітом, орхітом), раком яєчка, варикоцеле, крипторхідизмом, хірургічними операціями на яєчку (вазектомією, у тому числі і проведенням біопсії). Зв’язування антиспермальних антитіл зі сперматозоїдами призводить до зниження їх рухливості, здатності проникати в слиз у шийки матки та запліднити яйцеклітину.

У жінок у нормі антитіла проти антигенів сперматозоїдів не виробляються, однак різні фактори (наприклад, інфекції, аутоімунні захворювання) можуть призводити до втрати імунологічної толерантності. Розпізнавання антигенів сперматозоїдів імунною системою жінки має велике значення для її нормального запліднення та подальшого розвитку плода на ранніх стадіях вагітності. За відсутності антитіл у крові під дією антигенів сперматозоїдів імунокомпетентні клітини вагітної жінки повинні продукувати цитокіни, які сприяють формуванню трофобласту, росту та формуванню плаценти, імплантації. Якщо у жінки є антиспермальні антитіла, ці процеси порушуються, що призводить до переривання вагітності, гестозу, затримки розвитку плода, фетоплацентарної недостатності.

Зазвичай у відповідь на взаємодію зі сперматозоїдами організм виробляє три різні типи антитіл, які можуть вплинути на стан сперми – це імуноглобуліни класу A, M та G.

Для їх виявлення зараз застосовують ІФА як найбільш інформативний метод розпізнавання антитіл у плазмі крові.

Тест на антитіла до спермальних антигенів у крові призначається головним чином жінкам. У чоловіків він зрідка використовується як додаткове дослідження за неможливості виявлення антитіл у спермі та/або при змінах у спермограмі.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 911

Вартість: 450 грн
Термін виконання:

Разом: 450 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз