Онлайн запис

Вітамін D (25 – ОН D2 + D3)

Загальна інформація про дослідження

Вітаміни групи D (D2 та D3) – група жиророзчинних сполук, які є попередниками кальцитріолу (1,25-дигідроксивітаміну D). Холекальциферол (вітамін D3) утворюється у шкірі з 7-дигидрохолестерола під впливом ультрафіолетових променів, ендогенний холекальциферол є основним джерелом активного вітаміну D для людини. Крім того, невелика кількість холекальциферолу може бути отримана з їжею (яєчними жовтками, жирною рибою). Інший попередник активного вітаміну D – эргокальциферол (вітамін D2) в організмі не синтезується, але може бути отриманий з харчовими продуктами (деякими рослинами і особливо дріжджовими грибами). Важливі джерела D2 і D3 у раціоні сучасної людини – “фортифіковані” продукти, що містять штучно введені вітаміни (молоко, маргарин, пластівці, апельсиновий сік).
Комплексний аналіз крові на вітаміни групи D включає окреме визначення метаболітів вітаміну D2 та D3. Це особливо важливо при оцінці динаміки 25-гідроксивітаміну D у пацієнтів, які отримують препарати D2. Вітамін D2 менш ефективно підвищує рівень 25-гідроксивітаміну D у крові, ніж D3. Це зумовлено тим, що 25-гідроксивітамін D2 характеризується меншим зв’язком з вітамін-D-зв’язуючим білком і тому швидше виводиться із кровотоку.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 984

Вартість: 550 грн
Термін виконання:

Разом: 550 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз