Онлайн запис

Вірус герпеса 3 тип (Variсella Zoster), антитіла IgG

Загальна інформація про дослідження

Вірус вітряної віспи (Varicella Zoster Virus, VZV) викликає у людини дві хвороби: вітряну віспу і оперізуючий лишай (оперізуючий герпес).
Вітряна віспа розвивається, коли вірус вперше потрапляє в організм людини. Зазвичай це трапляється в дитинстві (тому вітрянка традиційно вважається дитячою хворобою). При цьому у дорослих захворювання протікає важче, ніж у дітей.
Зараження відбувається при контакті з хворою людиною: вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає близько 2 тижнів (від 10 до 21 днів). Перші симптоми хвороби: підвищена температура і загальне нездужання. Через 1 – 2 дні з’являється висип. Незабаром пухирці підсихають, покриваються корочками і через 2 тижні зникають, частіше за все незалишаючи рубців.
Після перенесеної інфекції у людини розвивається довічний імунітет, тобто, на вітряну віспу не хворіють вдруге.
Вітряна віспа представляє певну небезпеку при вагітності. По-перше, вона є небезпечною для самої матері, по-друге, хвороба загрожує плоду.
Після того як вірус потрапляє в організм людини, він починає з ними боротися. Одна з реакцій – це вироблення антитіл (спеціальних білків імуноглобулінів). Існує кілька їх типів: IgG, IgM, IgA та ін.

Якщо вироблений імунітет (є антитіла IgG), значить, можна не побоюватися вітряної віспи.
Якщо ж антитіла IgG відсутні, то не виключена ймовірність захворіти під час вагітності. В цьому випадку можна зробити щеплення від вітряної віспи.
IgG в крові найбільше. Як правило, при зараженні вони з’являються не найпершими (пізніше, ніж IgM), проте їх рівень залишається високим довгий час. У разі Varicella Zoster Virus антитіла IgG зберігаються на все життя.
При діагностиці гострої інфекції, що нагадує вітряну віспу або оперізуючий лишай, тест на IgG недостатньо інформативний. Потрібно враховувати, що якщо людина хворіла в минулому, то антитіла завжди будуть детектуватися. Крім того, якщо симптоми вітряної віспи з’явилися недавно, результат аналізу може виявитися негативним, оскільки IgG виникають тільки через кілька тижнів після зараження.
Але при плануванні вагітності тест на IgG забезпечує всю потрібну інформацію. За його результатами можна точно визначити, чи є у майбутньої матері імунітет проти вітряної віспи.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 587

Вартість: 230 грн
Термін виконання:

Разом: 230 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз