Онлайн запис

Квантифероновий тест

Загальна інформація про дослідження

Тест для діагностики латентної туберкульозної інфекції та активного туберкульозу, заснований на вимірюванні інтерферону-гамма, що виробляється сенсибілізованими Т-лімфоцитами у відповідь на специфічні антигени M. tuberculosis.

Для діагностики латентної туберкульозної інфекції (ЛТБІ) в більшості країн використовується туберкулінова проба (проба Манту). До недавнього часу вона була єдиним методом діагностики ЛТБІ. Хоча цей метод широко поширений, він не позбавлений недоліків. Так як очищений туберкулін (ППД), який використовується в реакції Манту, являє собою суміш більш 200 антигенів M. tuberculosis, велика частина з яких ідентична антигенам, які входять до складу вакцини БЦЖ та інших видів мікобактерій (нетуберкульозні мікобактерії), на результат проби Манту може впливати вакцинація БЦЖ в минулому і / або наявність нетуберкульозної мікобактеріальної інфекції. Крім того, для проведення проби Манту необхідно як мінімум два звернення до лікаря (постановка проби і вимір ширини папули через 48 – 72 години), що на практиці не завжди здійснимо. Для того щоб поліпшити і спростити діагностику ЛТБІ, був розроблений новий метод, заснований на вимірюванні імунної відповіді сенсибілізованих до M. tuberculosis Т-лімфоцитів. Він отримав назву квантифероновий тест.
При наявності ЛТБІ або активного туберкульозу в крові присутні сенсибілізовані до цього мікроорганізму Т-лімфоцити, здатні при взаємодії з антигенами M. tuberculosis виробляти інтерферон-гамма. Квантифероновий тест заснований на виявленні та кількісному вимірі виробленого інтерферону-гамма при додаванні венозної крові в пробірку, що містить специфічні антигени M. tuberculosis, в тому числі ESAT-6 і CFP-10. Так як в дослідженні використовується суміш антигенів, специфічних для туберкульозної палички, квантифероновий тест більш специфічний, ніж проба Манту. Він не дає хибнопозитивних реакцій при вакцинації БЦЖ в анамнезі або при наявності нетуберкульозної мікобактеріальної інфекції.
Специфічність квантиферонового тесту щодо інфікування M. tuberculosis вище, ніж специфічність проби Манту (98 – 100 % проти 55 – 95 %). Значення позитивного результату квантиферонового тесту щодо прогресії ЛТБІ при активному туберкульозі вище, ніж позитивного результату проби Манту (2,8 – 14,3 % проти 2,3 – 3,3 %). Перевагою квантиферонового тесту також є і те, що для його здійснення досить одного звернення до лікаря.
Завдяки високій інформативності і легкості виконання, квантифероновий тест знаходить все більш широке застосування в клінічній практиці. Він рекомендований для діагностики як ЛТБІ, так і активного туберкульозу. Найчастіше його використовують замість проби Манту, проте в деяких випадках обидва тести використовуються одночасно.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 626

Вартість: 2000 грн
Термін виконання:

Разом: 2000 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз