Онлайн запис

Трьохстаканна проба сечі

Загальна інформація про дослідження

Сечовидільна система людини включає в себе нирки, сечоводи, сечовий міхур і сечовий канал (уретру). Утворення сечі відбувається в нирках. Після сечоводу сеча спускається в сечовий міхур, який виконує функцію резервуара. Спорожнення сечового міхура відбувається через уретру. Патології сечовидільної системи можуть виникати на кожному рівні, викликаючи різні захворювання. Для ефективного лікування необхідно знати, який відділ сечостатевого тракту вражений.
Для цього використовується трьохстаканна проба, в ході якої отримують три порції сечі. 1-а порція сечі відповідає уретрі, 2-а – ниркам і сечоводу, 3-тя порція – показує на патологію передміхурової залози. Перевага склянки проб полягає в тому, що кожна з порцій досліджується окремо. Це дозволяє з великою точністю визначити локалізацію патологічного процесу. Трьохстаканну пробу іноді доповнюють масажем передміхурової залози і насінних бульбашок (лікарем урологом).

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 412

Вартість: 250 грн
Термін виконання:

Разом: 250 грн
Трьохстаканна проба сечі

Інтерпретація результату

Наявність патологічних домішок (лейкоцити, еритроцити) тільки в 1-ій порції вказує, що їх джерело в сечівнику (уретрит, пошкодження уретри, пухлина). Патологічні домішки виявляють приблизно в однаковій кількості в усіх порціях сечі при локалізації процесу в нирці або сечоводі, а також в сечовому міхурі, якщо вони надходять в сечу з вогнища ураження постійно (наприклад, при кровотечі пухлини сечового міхура). Якщо лейкоцити, гній, слиз або кров (еритроцити) виявляють тільки в останній порції сечі, є підстави припускати локалізацію вогнища в сечовому міхурі або в передміхуровій залозі. Зміни в останній порції сечі після масажу передміхурової залози або насіннєвих бульбашок вказують на запальний процес в цих органах.

Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз