Онлайн запис

Токсоплазма, антитіла IgG

Загальна інформація про дослідження

Токсоплазма гондії – це мікроскопічний паразит, основним господарем якого є кішка. Він може бути знайдений в грунті.
У більшості здорових людей дана інфекція не викликає ніяких проявів або протікає в формі легких грипоподібних захворювань. Коли заразилася вагітна жінка, вона передає інфекцію своїй дитині або заражається людина з ослабленою імунною системою, мікроорганізм може викликати важкі ускладнення.
Токсоплазма гондії – дуже поширена. Вона зустрічається в усьому світі, а в деяких країнах інфіковані до 95 % населення. За даними ВООЗ, близько 23 % людей старше 12 років страждають токсоплазмозом. Зараження відбувається при вживанні забрудненої їжі або води, особливо якщо їдять сире чи погано приготоване м’ясо, а також при збиранні посліду кішки, при передачі вірусу від матері до дитини та в рідкісних випадках під час трансплантації органів або переливанні крові.
Остаточними господарями для токсоплазми є дикі і домашні кішки. Після того як вони заражаються, вживаючи в їжу інфікованих птахів, гризунів, сире м’ясо, токсоплазма проходить статевий цикл розвитку, що приводить до утворення яєць, укладених в захисну оболонку (ооцисту).
Первинне або повторне зараження токсоплазмою призводить до появи виражених симптомів і ускладнень у людей з ослабленою імунною системою, таких як хворі на ВІЛ / СНІД, які проходять курси хіміотерапії, пацієнти після трансплантації органів або приймають іммунодепрессантні ліки. Можуть уражатися очі і нервова система, що викликає головні болі, судоми, сплутаність свідомості, лихоманку, енцефаліт, втрату координації і затуманення зору.
Якщо жінка заражається під час вагітності, то ймовірність того, що інфекція передасться майбутній дитині, становить 30 – 40 %. Причому якщо інфікування відбувається на початку вагітності, воно може викликати викидні, мертвонародження або приводити до серйозних ускладнень у новонароджених, в тому числі до розумової відсталості, судом, сліпоти і збільшення печінки або селезінки. Багато інфікованих дітей, особливо тих, хто заразився в кінці вагітності, народжуються здоровими, але через кілька років у них розвиваються важкі інфекції очей, втрата слуху і затримка розумового розвитку.
Коли відбувається контакт людини з токсоплазмою, її імунна система реагує, виробляючи антитіла проти паразита. У крові можуть бути виявлені два види антитіл до токсоплазми: IgM і IgG.

Антитіла IgG виробляються організмом через кілька тижнів після первинного інфікування, щоб забезпечити довгостроковий захист. Рівень IgG наростає під час активності інфекції, а потім стабілізується, як тільки захворювання проходить і паразит стає неактивним. Одного разу зіткнувшись з токсоплазмою гонді, людина протягом усього життя буде мати певну кількість антитіл IgG в крові.
Даний тест може бути використаний сумісно з аналізом на IgM, щоб допомогти підтвердити наявність гострого або минулого інфікування токсоплазмою.

Як необхідно підготуватися до даного аналізу?

Код: 599

Вартість: 220 грн
Термін виконання:

Разом: 220 грн
Результати лабороторного дослідження не є діагнозом і вимагають консультації суміжних фахівців Звертайтеся до фахівців Протос

    Зв'язатися з нами
    Надішліть нам листа і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Повідомлення
    Записатися на аналіз